Publicitate

GREEN HOUSE STOLZENBURG S.R.L.

CUI: 46369317 J2022001328329 SRL Sibiu, Sat Slimnic, Comuna Slimnic
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46369317
Cod înmatriculare J2022001328329
EUID ROONRC.J2022001328329
Data înmatriculării 2022-06-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sibiu, Sat Slimnic, Comuna Slimnic, Cimitirului, 1

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Sat Slimnic, Comuna Slimnic
Stradă: Cimitirului
Număr: 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 4.500 RON 10.414 RON −5.914 RON −5.914 RON 439.736 RON 272.519 RON 167.217 RON −5.714 RON 156.125 RON 0 RON 77.831 RON 289.325 RON 0 RON 2
2023 141.513 RON 280.557 RON 268.424 RON 10.478 RON 12.133 RON 355.029 RON 302.204 RON 52.825 RON 4.764 RON 92.583 RON 371 RON 18.000 RON 257.682 RON 0 RON 4
2024 61.192 RON 136.080 RON 123.640 RON 9.374 RON 12.440 RON 299.950 RON 273.032 RON 26.918 RON 14.137 RON 57.282 RON 371 RON 11.480 RON 228.783 RON 252 RON 1
2025 83.306 RON 145.216 RON 155.211 RON −12.825 RON −9.995 RON 253.486 RON 238.482 RON 15.004 RON 1.312 RON 52.374 RON 371 RON 4.684 RON 199.884 RON 84 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CREȚU FLAVIU GABRIEL
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 407 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.29) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−12.825 RON)
Cifra de Afaceri 2025
83,3 K RON
Rezultat Net 2025
−12,8 K RON
Total Active 2025
253,5 K RON
Scor Bonitate
25/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 25/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 141,5 K RON 61,2 K RON 83,3 K RON
Venituri totale 4,5 K RON 280,6 K RON 136,1 K RON 145,2 K RON
Cheltuieli totale 10,4 K RON 268,4 K RON 123,6 K RON 155,2 K RON
Rezultat net −5,9 K RON 10,5 K RON 9,4 K RON −12,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 113,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,29 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,28 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,19 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,84 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate238,5 K RON (94.1%)
Active circulante15,0 K RON (5.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri371 RON
Creanțe4,7 K RON
Numerar9,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 224,54
Durata stocaj (zile) 2
Rotație creanțe (ori/an) 17,79
Durata încasare (zile) 21

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-12,0%
Marjă netă
-15,4%
ROA
-5,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 156,1 K RON 439,7 K RON 35,5%
2023 92,6 K RON 355,0 K RON 26,1%
2024 57,3 K RON 300,0 K RON 19,1%
2025 52,4 K RON 253,5 K RON 20,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

25
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 141,5 K RON 61,2 K RON 83,3 K RON ▲ 36,1%
Rezultat net −5,9 K RON 10,5 K RON 9,4 K RON −12,8 K RON ▼ 236,8%
Total active 439,7 K RON 355,0 K RON 300,0 K RON 253,5 K RON ▼ 15,5%
Capitaluri proprii −5,7 K RON 4,8 K RON 14,1 K RON 1,3 K RON ▼ 90,7%
Datorii totale 156,1 K RON 92,6 K RON 57,3 K RON 52,4 K RON ▼ 8,6%
Lichiditate curentă 1,07 0,57 0,47 0,29 ▼ 39,0%
Marjă netă (%) 7,40 15,32 -15,40 ▼ 200,5%
Scor bonitate 34 48 41 25 ▼ 39,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 113,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate