Publicitate

EPI MĂDĂ IULIUS S.R.L.

CUI: 46190132 J2022001338038 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46190132
Cod înmatriculare J2022001338038
EUID ROONRC.J2022001338038
Data înmatriculării 2022-05-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, NICOLAE BĂLCESCU, 46

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: NICOLAE BĂLCESCU
Număr: 46

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 77 RON 29.236 RON −29.159 RON −29.159 RON 78.465 RON 45.926 RON 32.539 RON −28.959 RON 107.424 RON 27.913 RON 3.594 RON 0 RON 0 RON 3
2023 559.710 RON 559.714 RON 222.219 RON 331.898 RON 337.495 RON 163.287 RON 61.891 RON 101.396 RON 129.059 RON 34.228 RON 0 RON 24.910 RON 0 RON 0 RON 3
2024 255.195 RON 255.195 RON 218.532 RON 30.798 RON 36.663 RON 141.290 RON 82.670 RON 58.620 RON 45.476 RON 95.814 RON 0 RON 15.307 RON 0 RON 0 RON 2
2025 597.784 RON 597.784 RON 546.703 RON 42.908 RON 51.081 RON 150.352 RON 56.478 RON 93.874 RON 58.382 RON 91.970 RON 0 RON 24.231 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

ŞTEFAN MARIANA-IONELA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (12)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 121 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
597,8 K RON
Rezultat Net 2025
42,9 K RON
Total Active 2025
150,4 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 559,7 K RON 255,2 K RON 597,8 K RON
Venituri totale 77 RON 559,7 K RON 255,2 K RON 597,8 K RON
Cheltuieli totale 29,2 K RON 222,2 K RON 218,5 K RON 546,7 K RON
Rezultat net −29,2 K RON 331,9 K RON 30,8 K RON 42,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 725,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,02 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,02 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,76 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,63 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate56,5 K RON (37.6%)
Active circulante93,9 K RON (62.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe24,2 K RON
Numerar69,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 24,67
Durata încasare (zile) 15

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,6%
Marjă netă
7,2%
ROA
28,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 107,4 K RON 78,5 K RON 136,9%
2023 34,2 K RON 163,3 K RON 21,0%
2024 95,8 K RON 141,3 K RON 67,8%
2025 92,0 K RON 150,4 K RON 61,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 559,7 K RON 255,2 K RON 597,8 K RON ▲ 134,2%
Rezultat net −29,2 K RON 331,9 K RON 30,8 K RON 42,9 K RON ▲ 39,3%
Total active 78,5 K RON 163,3 K RON 141,3 K RON 150,4 K RON ▲ 6,4%
Capitaluri proprii −29,0 K RON 129,1 K RON 45,5 K RON 58,4 K RON ▲ 28,4%
Datorii totale 107,4 K RON 34,2 K RON 95,8 K RON 92,0 K RON ▼ 4,0%
Lichiditate curentă 0,30 2,96 0,61 1,02 ▲ 66,8%
Marjă netă (%) 59,30 12,07 7,18 ▼ 40,5%
Scor bonitate 22 95 58 80 ▲ 37,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (42,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 725,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate