Publicitate

GABIMAG OLARU S.R.L.

CUI: 47201272 J2022001345384 SRL Vâlcea, Sat Otetelişu, Oraş Bălceşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47201272
Cod înmatriculare J2022001345384
EUID ROONRC.J2022001345384
Data înmatriculării 2022-11-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Vâlcea, Sat Otetelişu, Oraş Bălceşti, CPT. GRIGORE OTETELIŞANU, 129, 245406

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Otetelişu, Oraş Bălceşti
Stradă: CPT. GRIGORE OTETELIŞANU
Număr: 129
Cod poștal: 245406

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 507 RON −507 RON −507 RON 2.085 RON 370 RON 1.715 RON −307 RON 2.392 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 277.323 RON 277.323 RON 271.054 RON 3.487 RON 6.269 RON 47.569 RON 2.634 RON 44.935 RON 3.180 RON 44.389 RON 22.792 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 261.116 RON 261.116 RON 249.825 RON 8.673 RON 11.291 RON 56.776 RON 9.527 RON 47.249 RON 11.853 RON 44.923 RON 19.401 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2025 293.186 RON 293.186 RON 279.371 RON 10.874 RON 13.815 RON 51.325 RON 7.611 RON 43.714 RON 11.114 RON 40.211 RON 33.225 RON 232 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

OLARU GHEORGHIŢA-GABRIELA
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (18)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 775 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
293,2 K RON
Rezultat Net 2025
10,9 K RON
Total Active 2025
51,3 K RON
Scor Bonitate
70/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 70/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 277,3 K RON 261,1 K RON 293,2 K RON
Venituri totale 0 RON 277,3 K RON 261,1 K RON 293,2 K RON
Cheltuieli totale 507 RON 271,1 K RON 249,8 K RON 279,4 K RON
Rezultat net −507 RON 3,5 K RON 8,7 K RON 10,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 423,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,09 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,26 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,26 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,28 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate7,6 K RON (14.8%)
Active circulante43,7 K RON (85.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri33,2 K RON
Creanțe232 RON
Numerar10,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 8,82
Durata stocaj (zile) 41
Rotație creanțe (ori/an) 1.263,73
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,7%
Marjă netă
3,7%
ROA
21,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 2,4 K RON 2,1 K RON 114,7%
2023 44,4 K RON 47,6 K RON 93,3%
2024 44,9 K RON 56,8 K RON 79,1%
2025 40,2 K RON 51,3 K RON 78,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

70
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 277,3 K RON 261,1 K RON 293,2 K RON ▲ 12,3%
Rezultat net −507 RON 3,5 K RON 8,7 K RON 10,9 K RON ▲ 25,4%
Total active 2,1 K RON 47,6 K RON 56,8 K RON 51,3 K RON ▼ 9,6%
Capitaluri proprii −307 RON 3,2 K RON 11,9 K RON 11,1 K RON ▼ 6,2%
Datorii totale 2,4 K RON 44,4 K RON 44,9 K RON 40,2 K RON ▼ 10,5%
Lichiditate curentă 0,72 1,01 1,05 1,09 ▲ 3,4%
Marjă netă (%) 1,26 3,32 3,71 ▲ 11,7%
Scor bonitate 27 58 65 70 ▲ 7,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 423,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate