Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MILIDIALEX AG S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Ştefan cel Mare, Comuna Ştefan cel Mare, ALEXANDRU IOAN CUZA, 1050, 117710
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 156.747 RON | 156.749 RON | 68.942 RON | 86.271 RON | 87.807 RON | 97.595 RON | 7.379 RON | 90.216 RON | 86.471 RON | 11.124 RON | 1.500 RON | 53.608 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 438.215 RON | 438.215 RON | 208.851 RON | 196.824 RON | 229.364 RON | 204.241 RON | 6.529 RON | 197.712 RON | 197.064 RON | 7.177 RON | 1.500 RON | 192.013 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 295.909 RON | 297.107 RON | 166.412 RON | 110.670 RON | 130.695 RON | 130.958 RON | 400 RON | 130.558 RON | 110.910 RON | 21.940 RON | 76.697 RON | 52.780 RON | 0 RON | 1.892 RON | 1 |
| 2025 | 388.021 RON | 388.021 RON | 254.894 RON | 115.022 RON | 133.127 RON | 233.072 RON | 7.069 RON | 226.003 RON | 165.262 RON | 73.120 RON | 153.591 RON | 32.233 RON | 0 RON | 5.310 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9200 Activități de jocuri de noroc și pariuri
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4778 — Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Top format din 111 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 156,7 K RON | 438,2 K RON | 295,9 K RON | 388,0 K RON |
| Venituri totale | 156,7 K RON | 438,2 K RON | 297,1 K RON | 388,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 68,9 K RON | 208,9 K RON | 166,4 K RON | 254,9 K RON |
| Rezultat net | 86,3 K RON | 196,8 K RON | 110,7 K RON | 115,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 457,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,09 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,99 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,55 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,19 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,53 |
| Durata stocaj (zile) | 145 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,04 |
| Durata încasare (zile) | 30 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 11,1 K RON | 97,6 K RON | 11,4% |
| 2023 | 7,2 K RON | 204,2 K RON | 3,5% |
| 2024 | 21,9 K RON | 131,0 K RON | 16,8% |
| 2025 | 73,1 K RON | 233,1 K RON | 31,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 156,7 K RON | 438,2 K RON | 295,9 K RON | 388,0 K RON | ▲ 31,1% |
| Rezultat net | 86,3 K RON | 196,8 K RON | 110,7 K RON | 115,0 K RON | ▲ 3,9% |
| Total active | 97,6 K RON | 204,2 K RON | 131,0 K RON | 233,1 K RON | ▲ 78,0% |
| Capitaluri proprii | 86,5 K RON | 197,1 K RON | 110,9 K RON | 165,3 K RON | ▲ 49,0% |
| Datorii totale | 11,1 K RON | 7,2 K RON | 21,9 K RON | 73,1 K RON | ▲ 233,3% |
| Lichiditate curentă | 8,11 | 27,55 | 5,95 | 3,09 | ▼ 48,1% |
| Marjă netă (%) | 55,04 | 44,91 | 37,40 | 29,64 | ▼ 20,7% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 95 | ▲ 18,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (115,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 457,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.