Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DELADI DRIVING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dolj, Municipiul Băileşti, VICTORIEI, 178Bis, 1, 205100, Cam. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 55.800 RON | 55.800 RON | 37.326 RON | 17.927 RON | 18.474 RON | 24.487 RON | 4.500 RON | 19.987 RON | 18.127 RON | 6.360 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 242.950 RON | 249.019 RON | 132.194 RON | 114.384 RON | 116.825 RON | 138.011 RON | 83.652 RON | 54.359 RON | 32.511 RON | 105.500 RON | 0 RON | 1.181 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 211.500 RON | 218.271 RON | 185.038 RON | 31.094 RON | 33.233 RON | 85.544 RON | 69.698 RON | 15.846 RON | 63.605 RON | 21.939 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Dolj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8553 — Școli de conducere (pilotaj)
Top format din 47 companii din județul Dolj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.72) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 55,8 K RON | 243,0 K RON | 211,5 K RON |
| Venituri totale | 55,8 K RON | 249,0 K RON | 218,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 37,3 K RON | 132,2 K RON | 185,0 K RON |
| Rezultat net | 17,9 K RON | 114,4 K RON | 31,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 325,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,72 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,72 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,72 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,90 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 6,4 K RON | 24,5 K RON | 26,0% |
| 2024 | 105,5 K RON | 138,0 K RON | 76,4% |
| 2025 | 21,9 K RON | 85,5 K RON | 25,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 55,8 K RON | 243,0 K RON | 211,5 K RON | ▼ 12,9% |
| Rezultat net | 17,9 K RON | 114,4 K RON | 31,1 K RON | ▼ 72,8% |
| Total active | 24,5 K RON | 138,0 K RON | 85,5 K RON | ▼ 38,0% |
| Capitaluri proprii | 18,1 K RON | 32,5 K RON | 63,6 K RON | ▲ 95,6% |
| Datorii totale | 6,4 K RON | 105,5 K RON | 21,9 K RON | ▼ 79,2% |
| Lichiditate curentă | 3,14 | 0,52 | 0,72 | ▲ 40,2% |
| Marjă netă (%) | 32,13 | 47,08 | 14,70 | ▼ 68,8% |
| Scor bonitate | 87 | 68 | 70 | ▲ 2,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (31,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 325,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.