Publicitate

MON HEALTH CREATIVE CONSULTING S.R.L.

CUI: 45927377 J2022001789128 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45927377
Cod înmatriculare J2022001789128
EUID ROONRC.J2022001789128
Data înmatriculării 2022-04-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, BĂIŞOARA, 13, 2, 10, 87, 400445

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: BĂIŞOARA
Număr: 13
Scară: 2
Etaj: 10
Apartament: 87
Cod poștal: 400445

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 184.055 RON 184.148 RON 58.354 RON 124.541 RON 125.794 RON 151.562 RON 0 RON 151.562 RON 143.652 RON 7.910 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 503.408 RON 503.408 RON 65.836 RON 428.716 RON 437.572 RON 441.646 RON 7.186 RON 434.460 RON 431.063 RON 10.583 RON 0 RON 340.537 RON 0 RON 0 RON 1
2025 441.301 RON 441.405 RON 84.992 RON 350.018 RON 356.413 RON 391.986 RON 8.833 RON 383.153 RON 352.820 RON 39.166 RON 0 RON 330.867 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POP MONICA SIMONA
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (16)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 76 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
441,3 K RON
Rezultat Net 2025
350,0 K RON
Total Active 2025
392,0 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 184,1 K RON 503,4 K RON 441,3 K RON
Venituri totale 184,1 K RON 503,4 K RON 441,4 K RON
Cheltuieli totale 58,4 K RON 65,8 K RON 85,0 K RON
Rezultat net 124,5 K RON 428,7 K RON 350,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 633,5 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 9,78 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 9,78 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,34 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 10,01 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,8 K RON (2.3%)
Active circulante383,2 K RON (97.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe330,9 K RON
Numerar52,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,33
Durata încasare (zile) 274

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
80,8%
Marjă netă
79,3%
ROA
89,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 7,9 K RON 151,6 K RON 5,2%
2024 10,6 K RON 441,6 K RON 2,4%
2025 39,2 K RON 392,0 K RON 10,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 184,1 K RON 503,4 K RON 441,3 K RON ▼ 12,3%
Rezultat net 124,5 K RON 428,7 K RON 350,0 K RON ▼ 18,4%
Total active 151,6 K RON 441,6 K RON 392,0 K RON ▼ 11,2%
Capitaluri proprii 143,7 K RON 431,1 K RON 352,8 K RON ▼ 18,2%
Datorii totale 7,9 K RON 10,6 K RON 39,2 K RON ▲ 270,1%
Lichiditate curentă 19,16 41,05 9,78 ▼ 76,2%
Marjă netă (%) 67,67 85,16 79,32 ▼ 6,9%
Scor bonitate 87 100 80 ▼ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (350,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (9.78), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 633,5 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate