Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

INFRARED TECHNOLOGY SERVICES S.R.L.

CUI: 46067645 J2022001964358 SRL Timiş, Municipiul Timişoara
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46067645
Cod înmatriculare J2022001964358
EUID ROONRC.J2022001964358
Data înmatriculării 2022-05-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Timiş, Municipiul Timişoara, TORONTALULUI, 15, A, 13

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Municipiul Timişoara
Stradă: TORONTALULUI
Număr: 15
Scară: A
Apartament: 13

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 21.432 RON 21.432 RON 23.670 RON −2.881 RON −2.238 RON 5.839 RON 0 RON 5.839 RON −2.681 RON 8.520 RON 2.854 RON 550 RON 0 RON 0 RON 0
2023 67.722 RON 67.723 RON 49.179 RON 14.110 RON 18.544 RON 25.802 RON 13.166 RON 12.636 RON 11.429 RON 15.792 RON 8.811 RON 3.510 RON 0 RON 1.419 RON 0
2024 104.929 RON 104.929 RON 106.733 RON −3.572 RON −1.804 RON 26.429 RON 9.601 RON 16.828 RON 7.857 RON 19.474 RON 10.306 RON 1.078 RON 0 RON 902 RON 0
2025 104.900 RON 104.906 RON 81.575 RON 18.288 RON 23.331 RON 36.640 RON 7.160 RON 29.480 RON 26.146 RON 10.688 RON 8.906 RON 4.042 RON 0 RON 194 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

DĂCILĂ CRISTIAN
administrator
Caraş-Severin, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (22)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 499 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
104,9 K RON
Rezultat Net 2025
18,3 K RON
Total Active 2025
36,6 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 21,4 K RON 67,7 K RON 104,9 K RON 104,9 K RON
Venituri totale 21,4 K RON 67,7 K RON 104,9 K RON 104,9 K RON
Cheltuieli totale 23,7 K RON 49,2 K RON 106,7 K RON 81,6 K RON
Rezultat net −2,9 K RON 14,1 K RON −3,6 K RON 18,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 146,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,76 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,93 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,55 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,43 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate7,2 K RON (19.5%)
Active circulante29,5 K RON (80.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri8,9 K RON
Creanțe4,0 K RON
Numerar16,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 11,78
Durata stocaj (zile) 31
Rotație creanțe (ori/an) 25,95
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
22,2%
Marjă netă
17,4%
ROA
49,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 8,5 K RON 5,8 K RON 145,9%
2023 15,8 K RON 25,8 K RON 61,2%
2024 19,5 K RON 26,4 K RON 73,7%
2025 10,7 K RON 36,6 K RON 29,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 21,4 K RON 67,7 K RON 104,9 K RON 104,9 K RON ▼ 0,0%
Rezultat net −2,9 K RON 14,1 K RON −3,6 K RON 18,3 K RON ▲ 612,0%
Total active 5,8 K RON 25,8 K RON 26,4 K RON 36,6 K RON ▲ 38,6%
Capitaluri proprii −2,7 K RON 11,4 K RON 7,9 K RON 26,1 K RON ▲ 232,8%
Datorii totale 8,5 K RON 15,8 K RON 19,5 K RON 10,7 K RON ▼ 45,1%
Lichiditate curentă 0,69 0,80 0,86 2,76 ▲ 219,2%
Marjă netă (%) -13,44 20,84 -3,40 17,43 ▲ 612,6%
Scor bonitate 24 78 45 95 ▲ 111,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,3 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.76), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 146,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.