Publicitate

VKH KORES EXPRESS S.R.L.

CUI: 47171481 J2022002119261 SRL Mureş, Municipiul Târgu Mureş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47171481
Cod înmatriculare J2022002119261
EUID ROONRC.J2022002119261
Data înmatriculării 2022-11-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, Koós Ferenc, 4, 44, 540424

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târgu Mureş
Stradă: Koós Ferenc
Număr: 4
Apartament: 44
Cod poștal: 540424

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 2.710 RON 2.710 RON 4.405 RON −1.695 RON −1.695 RON 50.859 RON 48.611 RON 2.248 RON −1.495 RON 53.784 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1.430 RON 1
2023 79.200 RON 79.200 RON 87.903 RON −9.395 RON −8.703 RON 39.018 RON 31.944 RON 7.074 RON −10.890 RON 52.094 RON 98 RON 0 RON 0 RON 2.186 RON 1
2024 115.282 RON 131.707 RON 102.768 RON 27.810 RON 28.939 RON 44.314 RON 15.277 RON 29.037 RON 16.920 RON 29.401 RON 46 RON 4.500 RON 0 RON 2.007 RON 1
2025 115.847 RON 131.875 RON 118.596 RON 12.178 RON 13.279 RON 18.710 RON 0 RON 18.710 RON 12.418 RON 8.609 RON 162 RON 675 RON 0 RON 2.317 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MÁRTON SÁNDOR
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 127 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
115,8 K RON
Rezultat Net 2025
12,2 K RON
Total Active 2025
18,7 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 2,7 K RON 79,2 K RON 115,3 K RON 115,8 K RON
Venituri totale 2,7 K RON 79,2 K RON 131,7 K RON 131,9 K RON
Cheltuieli totale 4,4 K RON 87,9 K RON 102,8 K RON 118,6 K RON
Rezultat net −1,7 K RON −9,4 K RON 27,8 K RON 12,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 172,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,17 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,15 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 2,08 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,17 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante18,7 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri162 RON
Creanțe675 RON
Numerar17,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 715,10
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 171,63
Durata încasare (zile) 2

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,5%
Marjă netă
10,5%
ROA
65,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 53,8 K RON 50,9 K RON 105,8%
2023 52,1 K RON 39,0 K RON 133,5%
2024 29,4 K RON 44,3 K RON 66,4%
2025 8,6 K RON 18,7 K RON 46,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,7 K RON 79,2 K RON 115,3 K RON 115,8 K RON ▲ 0,5%
Rezultat net −1,7 K RON −9,4 K RON 27,8 K RON 12,2 K RON ▼ 56,2%
Total active 50,9 K RON 39,0 K RON 44,3 K RON 18,7 K RON ▼ 57,8%
Capitaluri proprii −1,5 K RON −10,9 K RON 16,9 K RON 12,4 K RON ▼ 26,6%
Datorii totale 53,8 K RON 52,1 K RON 29,4 K RON 8,6 K RON ▼ 70,7%
Lichiditate curentă 0,04 0,14 0,99 2,17 ▲ 120,1%
Marjă netă (%) -62,55 -11,86 24,12 10,51 ▼ 56,4%
Scor bonitate 19 27 78 87 ▲ 11,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,2 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 172,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate