Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

NEXT GEN SOFTWARE SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 47176942 J2022002122265 SRL Mureş, Municipiul Târgu Mureş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47176942
Cod înmatriculare J2022002122265
EUID ROONRC.J2022002122265
Data înmatriculării 2022-11-14
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, POMILOR, 32/N, 2, 13, 540265

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târgu Mureş
Stradă: POMILOR
Număr: 32/N
Scară: 2
Apartament: 13
Cod poștal: 540265

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 358 RON −358 RON −358 RON 271 RON 0 RON 271 RON −158 RON 429 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2023 351.562 RON 352.135 RON 66.883 RON 282.263 RON 285.252 RON 291.520 RON 0 RON 291.520 RON 282.105 RON 9.415 RON 0 RON 123.473 RON 0 RON 0 RON 1
2024 368.740 RON 370.180 RON 121.480 RON 237.858 RON 248.700 RON 427.034 RON 0 RON 427.034 RON 238.058 RON 188.976 RON 0 RON 202.517 RON 0 RON 0 RON 1
2025 175.939 RON 177.070 RON 118.344 RON 53.521 RON 58.726 RON 62.982 RON 0 RON 62.982 RON 53.721 RON 9.261 RON 0 RON 49.463 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

PISTĂNILĂ LEON-ADRIAN
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 367 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
175,9 K RON
Rezultat Net 2025
53,5 K RON
Total Active 2025
63,0 K RON
Scor Bonitate
87/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 87/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 351,6 K RON 368,7 K RON 175,9 K RON
Venituri totale 0 RON 352,1 K RON 370,2 K RON 177,1 K RON
Cheltuieli totale 358 RON 66,9 K RON 121,5 K RON 118,3 K RON
Rezultat net −358 RON 282,3 K RON 237,9 K RON 53,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 360,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,80 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 6,80 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,46 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,80 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante63,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe49,5 K RON
Numerar13,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 3,56
Durata încasare (zile) 103

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
33,4%
Marjă netă
30,4%
ROA
85,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 429 RON 271 RON 158,3%
2023 9,4 K RON 291,5 K RON 3,2%
2024 189,0 K RON 427,0 K RON 44,3%
2025 9,3 K RON 63,0 K RON 14,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

87
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 351,6 K RON 368,7 K RON 175,9 K RON ▼ 52,3%
Rezultat net −358 RON 282,3 K RON 237,9 K RON 53,5 K RON ▼ 77,5%
Total active 271 RON 291,5 K RON 427,0 K RON 63,0 K RON ▼ 85,3%
Capitaluri proprii −158 RON 282,1 K RON 238,1 K RON 53,7 K RON ▼ 77,4%
Datorii totale 429 RON 9,4 K RON 189,0 K RON 9,3 K RON ▼ 95,1%
Lichiditate curentă 0,63 30,96 2,26 6,80 ▲ 201,0%
Marjă netă (%) – 80,29 64,51 30,42 ▼ 52,8%
Scor bonitate 27 95 87 87 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (53,5 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (6.8), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 360,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.