Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ATELOIV NEWSENSE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, PĂDURII, 4, A4, 1, 2, 201, 77175, Complex Cosmopolis
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 112.400 RON | 112.400 RON | 26.063 RON | 85.234 RON | 86.337 RON | 88.918 RON | 0 RON | 88.918 RON | 85.434 RON | 3.484 RON | 0 RON | 76.946 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 196.916 RON | 196.916 RON | 42.550 RON | 152.435 RON | 154.366 RON | 157.263 RON | 0 RON | 157.263 RON | 152.635 RON | 4.628 RON | 0 RON | 139.451 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 193.907 RON | 193.907 RON | 48.320 RON | 143.687 RON | 145.587 RON | 140.614 RON | 0 RON | 140.614 RON | 143.887 RON | −3.273 RON | 0 RON | 116.420 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 203.718 RON | 203.718 RON | 56.750 RON | 144.972 RON | 146.968 RON | 150.284 RON | 0 RON | 150.284 RON | 145.172 RON | 5.112 RON | 0 RON | 130.708 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 2,223 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 112,4 K RON | 196,9 K RON | 193,9 K RON | 203,7 K RON |
| Venituri totale | 112,4 K RON | 196,9 K RON | 193,9 K RON | 203,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 26,1 K RON | 42,6 K RON | 48,3 K RON | 56,8 K RON |
| Rezultat net | 85,2 K RON | 152,4 K RON | 143,7 K RON | 145,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 244,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29,40 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 29,40 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,83 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 29,40 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,56 |
| Durata încasare (zile) | 234 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 3,5 K RON | 88,9 K RON | 3,9% |
| 2023 | 4,6 K RON | 157,3 K RON | 2,9% |
| 2024 | −3,3 K RON | 140,6 K RON | -2,3% |
| 2025 | 5,1 K RON | 150,3 K RON | 3,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 112,4 K RON | 196,9 K RON | 193,9 K RON | 203,7 K RON | ▲ 5,1% |
| Rezultat net | 85,2 K RON | 152,4 K RON | 143,7 K RON | 145,0 K RON | ▲ 0,9% |
| Total active | 88,9 K RON | 157,3 K RON | 140,6 K RON | 150,3 K RON | ▲ 6,9% |
| Capitaluri proprii | 85,4 K RON | 152,6 K RON | 143,9 K RON | 145,2 K RON | ▲ 0,9% |
| Datorii totale | 3,5 K RON | 4,6 K RON | −3,3 K RON | 5,1 K RON | ▲ 256,2% |
| Lichiditate curentă | 25,52 | 33,98 | – | 29,40 | – |
| Marjă netă (%) | 75,83 | 77,41 | 74,10 | 71,16 | ▼ 4,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 60 | 95 | ▲ 58,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (145,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (29.4), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 244,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.