Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ETHEREAL RENTALS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Sat Valea Mare Pravăţ, Comuna Valea Mare Pravăţ, VALEA FOII II, 270 bis, 117805
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 6.000 RON | 6.000 RON | 100 RON | 5.724 RON | 5.900 RON | 6.100 RON | 0 RON | 6.100 RON | 5.924 RON | 176 RON | 0 RON | 4.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 61.646 RON | 61.646 RON | 30.031 RON | 27.316 RON | 31.615 RON | 39.260 RON | 0 RON | 39.260 RON | 33.240 RON | 6.020 RON | 0 RON | 15.308 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 61.101 RON | 61.195 RON | 29.814 RON | 26.757 RON | 31.381 RON | 41.663 RON | 0 RON | 41.663 RON | 31.735 RON | 9.928 RON | 0 RON | 26.022 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 144.365 RON | 145.387 RON | 62.309 RON | 71.299 RON | 83.078 RON | 105.059 RON | 11.172 RON | 93.887 RON | 93.034 RON | 12.025 RON | 0 RON | 55.458 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Top format din 106 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,0 K RON | 61,6 K RON | 61,1 K RON | 144,4 K RON |
| Venituri totale | 6,0 K RON | 61,6 K RON | 61,2 K RON | 145,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 100 RON | 30,0 K RON | 29,8 K RON | 62,3 K RON |
| Rezultat net | 5,7 K RON | 27,3 K RON | 26,8 K RON | 71,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 171,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,81 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,81 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,20 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 8,74 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,60 |
| Durata încasare (zile) | 140 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 176 RON | 6,1 K RON | 2,9% |
| 2023 | 6,0 K RON | 39,3 K RON | 15,3% |
| 2024 | 9,9 K RON | 41,7 K RON | 23,8% |
| 2025 | 12,0 K RON | 105,1 K RON | 11,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,0 K RON | 61,6 K RON | 61,1 K RON | 144,4 K RON | ▲ 136,3% |
| Rezultat net | 5,7 K RON | 27,3 K RON | 26,8 K RON | 71,3 K RON | ▲ 166,5% |
| Total active | 6,1 K RON | 39,3 K RON | 41,7 K RON | 105,1 K RON | ▲ 152,2% |
| Capitaluri proprii | 5,9 K RON | 33,2 K RON | 31,7 K RON | 93,0 K RON | ▲ 193,2% |
| Datorii totale | 176 RON | 6,0 K RON | 9,9 K RON | 12,0 K RON | ▲ 21,1% |
| Lichiditate curentă | 34,66 | 6,52 | 4,20 | 7,81 | ▲ 86,1% |
| Marjă netă (%) | 95,40 | 44,31 | 43,79 | 49,39 | ▲ 12,8% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (71,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.81), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 171,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.