Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OPTI VET SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Tansa, Comuna Tansa, 707495, CF nr. 70, nr. cadastral 116, construcţia C2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 31.615 RON | 34.079 RON | 10.687 RON | 23.392 RON | 23.392 RON | 28.619 RON | 0 RON | 28.619 RON | 23.492 RON | 5.238 RON | 2.979 RON | 12.907 RON | 0 RON | 111 RON | 1 |
| 2023 | 159.880 RON | 184.419 RON | 83.532 RON | 99.791 RON | 100.887 RON | 109.245 RON | 50.792 RON | 58.453 RON | 101.099 RON | 17.180 RON | 6.929 RON | 19.429 RON | 0 RON | 9.034 RON | 1 |
| 2024 | 189.934 RON | 189.953 RON | 132.579 RON | 55.759 RON | 57.374 RON | 158.837 RON | 45.672 RON | 113.165 RON | 134.674 RON | 24.651 RON | 34.831 RON | 39.497 RON | 0 RON | 488 RON | 1 |
| 2025 | 212.849 RON | 238.655 RON | 214.064 RON | 22.756 RON | 24.591 RON | 179.440 RON | 79.571 RON | 99.869 RON | 128.517 RON | 51.265 RON | 20.188 RON | 31.047 RON | 0 RON | 342 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7500 — Activități veterinare
Top format din 162 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31,6 K RON | 159,9 K RON | 189,9 K RON | 212,8 K RON |
| Venituri totale | 34,1 K RON | 184,4 K RON | 190,0 K RON | 238,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,7 K RON | 83,5 K RON | 132,6 K RON | 214,1 K RON |
| Rezultat net | 23,4 K RON | 99,8 K RON | 55,8 K RON | 22,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 292,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,95 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,55 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,95 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,50 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 10,54 |
| Durata stocaj (zile) | 35 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,86 |
| Durata încasare (zile) | 53 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 5,2 K RON | 28,6 K RON | 18,3% |
| 2023 | 17,2 K RON | 109,2 K RON | 15,7% |
| 2024 | 24,7 K RON | 158,8 K RON | 15,5% |
| 2025 | 51,3 K RON | 179,4 K RON | 28,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 31,6 K RON | 159,9 K RON | 189,9 K RON | 212,8 K RON | ▲ 12,1% |
| Rezultat net | 23,4 K RON | 99,8 K RON | 55,8 K RON | 22,8 K RON | ▼ 59,2% |
| Total active | 28,6 K RON | 109,2 K RON | 158,8 K RON | 179,4 K RON | ▲ 13,0% |
| Capitaluri proprii | 23,5 K RON | 101,1 K RON | 134,7 K RON | 128,5 K RON | ▼ 4,6% |
| Datorii totale | 5,2 K RON | 17,2 K RON | 24,7 K RON | 51,3 K RON | ▲ 108,0% |
| Lichiditate curentă | 5,46 | 3,40 | 4,59 | 1,95 | ▼ 57,6% |
| Marjă netă (%) | 73,99 | 62,42 | 29,36 | 10,69 | ▼ 63,6% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 82 | ▼ 13,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (22,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 292,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.