Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ADV TRAVEL MEDIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Rediu, Comuna Rediu, Valea Rediului, 279B, C1, 1, 11, 707405
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 40.949 RON | 40.985 RON | 6.009 RON | 33.748 RON | 34.976 RON | 43.568 RON | 131 RON | 43.437 RON | 33.948 RON | 10.587 RON | 6.241 RON | 29.956 RON | 0 RON | 967 RON | 0 |
| 2023 | 231.673 RON | 232.298 RON | 37.464 RON | 167.000 RON | 194.834 RON | 211.177 RON | 13.549 RON | 197.628 RON | 168.240 RON | 45.313 RON | 4.841 RON | 61.170 RON | 0 RON | 2.376 RON | 0 |
| 2024 | 575.892 RON | 584.845 RON | 151.495 RON | 421.133 RON | 433.350 RON | 790.962 RON | 20.187 RON | 770.775 RON | 421.373 RON | 369.884 RON | 0 RON | 432.654 RON | 0 RON | 295 RON | 1 |
| 2025 | 457.414 RON | 467.052 RON | 173.349 RON | 284.291 RON | 293.703 RON | 643.222 RON | 38.533 RON | 604.689 RON | 284.532 RON | 358.816 RON | 20.832 RON | 289.457 RON | 0 RON | 126 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5819 Alte activități de editare
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9003 Activităţi de creaţie artistică
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Top format din 472 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,9 K RON | 231,7 K RON | 575,9 K RON | 457,4 K RON |
| Venituri totale | 41,0 K RON | 232,3 K RON | 584,8 K RON | 467,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 6,0 K RON | 37,5 K RON | 151,5 K RON | 173,3 K RON |
| Rezultat net | 33,7 K RON | 167,0 K RON | 421,1 K RON | 284,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 724,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,69 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,63 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,40 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,79 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 21,96 |
| Durata stocaj (zile) | 17 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,58 |
| Durata încasare (zile) | 231 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 10,6 K RON | 43,6 K RON | 24,3% |
| 2023 | 45,3 K RON | 211,2 K RON | 21,5% |
| 2024 | 369,9 K RON | 791,0 K RON | 46,8% |
| 2025 | 358,8 K RON | 643,2 K RON | 55,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,9 K RON | 231,7 K RON | 575,9 K RON | 457,4 K RON | ▼ 20,6% |
| Rezultat net | 33,7 K RON | 167,0 K RON | 421,1 K RON | 284,3 K RON | ▼ 32,5% |
| Total active | 43,6 K RON | 211,2 K RON | 791,0 K RON | 643,2 K RON | ▼ 18,7% |
| Capitaluri proprii | 33,9 K RON | 168,2 K RON | 421,4 K RON | 284,5 K RON | ▼ 32,5% |
| Datorii totale | 10,6 K RON | 45,3 K RON | 369,9 K RON | 358,8 K RON | ▼ 3,0% |
| Lichiditate curentă | 4,10 | 4,36 | 2,08 | 1,69 | ▼ 19,1% |
| Marjă netă (%) | 82,41 | 72,08 | 73,13 | 62,15 | ▼ 15,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 70 | ▼ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (284,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 724,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.