Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ACB MIX METAL CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Tritenii de Jos, Comuna Tritenii de Jos, TRITENII DE JOS, 308, 407550
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 562 RON | −562 RON | −562 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | −362 RON | 562 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 40.000 RON | 55.593 RON | 54.669 RON | 231 RON | 924 RON | 265.224 RON | 238.178 RON | 27.046 RON | −131 RON | 83.443 RON | 0 RON | 0 RON | 181.912 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 340.450 RON | 405.850 RON | 269.476 RON | 123.318 RON | 136.374 RON | 290.165 RON | 180.112 RON | 110.053 RON | 123.187 RON | 50.466 RON | 1.860 RON | 102.568 RON | 116.512 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2511 — Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Top format din 342 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 40,0 K RON | 340,5 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 55,6 K RON | 405,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 562 RON | 54,7 K RON | 269,5 K RON |
| Rezultat net | −562 RON | 231 RON | 123,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 467,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,18 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,14 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,11 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 5,75 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 183,04 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,32 |
| Durata încasare (zile) | 110 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 562 RON | 200 RON | 281,0% |
| 2024 | 83,4 K RON | 265,2 K RON | 31,5% |
| 2025 | 50,5 K RON | 290,2 K RON | 17,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 40,0 K RON | 340,5 K RON | ▲ 751,1% |
| Rezultat net | −562 RON | 231 RON | 123,3 K RON | ▲ 53.284,4% |
| Total active | 200 RON | 265,2 K RON | 290,2 K RON | ▲ 9,4% |
| Capitaluri proprii | −362 RON | −131 RON | 123,2 K RON | ▲ 94.135,9% |
| Datorii totale | 562 RON | 83,4 K RON | 50,5 K RON | ▼ 39,5% |
| Lichiditate curentă | 0,36 | 0,32 | 2,18 | ▲ 572,8% |
| Marjă netă (%) | – | 0,58 | 36,22 | ▲ 6.144,8% |
| Scor bonitate | 22 | 32 | 95 | ▲ 196,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (123,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.18), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 467,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.