Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
M.W.M. TOW TRUCK S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Sat Valu lui Traian, Comuna Valu lui Traian, LINIŞTEI, 2B, 1, CAM.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 413 RON | −413 RON | −413 RON | 1.002 RON | 872 RON | 130 RON | −213 RON | 1.215 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 2.943 RON | −2.943 RON | −2.943 RON | 130 RON | 0 RON | 130 RON | −3.156 RON | 3.286 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 21.575 RON | 21.575 RON | 1.623 RON | 16.824 RON | 19.952 RON | 16.896 RON | 4.896 RON | 12.000 RON | 13.668 RON | 3.228 RON | 0 RON | 11.825 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 149.000 RON | 149.000 RON | 93.709 RON | 45.859 RON | 55.291 RON | 71.498 RON | 35.937 RON | 35.561 RON | 59.528 RON | 11.970 RON | 0 RON | 35.033 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4941 — Transporturi rutiere de mărfuri
Top format din 1,429 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 21,6 K RON | 149,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 21,6 K RON | 149,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 413 RON | 2,9 K RON | 1,6 K RON | 93,7 K RON |
| Rezultat net | −413 RON | −2,9 K RON | 16,8 K RON | 45,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 159,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,97 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,97 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 5,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,25 |
| Durata încasare (zile) | 86 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,2 K RON | 1,0 K RON | 121,3% |
| 2023 | 3,3 K RON | 130 RON | 2.527,7% |
| 2024 | 3,2 K RON | 16,9 K RON | 19,1% |
| 2025 | 12,0 K RON | 71,5 K RON | 16,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 21,6 K RON | 149,0 K RON | ▲ 590,6% |
| Rezultat net | −413 RON | −2,9 K RON | 16,8 K RON | 45,9 K RON | ▲ 172,6% |
| Total active | 1,0 K RON | 130 RON | 16,9 K RON | 71,5 K RON | ▲ 323,2% |
| Capitaluri proprii | −213 RON | −3,2 K RON | 13,7 K RON | 59,5 K RON | ▲ 335,5% |
| Datorii totale | 1,2 K RON | 3,3 K RON | 3,2 K RON | 12,0 K RON | ▲ 270,8% |
| Lichiditate curentă | 0,11 | 0,04 | 3,72 | 2,97 | ▼ 20,1% |
| Marjă netă (%) | – | – | 77,98 | 30,78 | ▼ 60,5% |
| Scor bonitate | 22 | 15 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (45,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.97), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 159,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.