Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EURO RAFT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Baia de Aramă, 1, B, 5, 30, 40584, 2, Tronson B1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 762.639 RON | 770.443 RON | 730.054 RON | 32.916 RON | 40.389 RON | 546.955 RON | 19.983 RON | 526.972 RON | 33.116 RON | 518.494 RON | 395.937 RON | 80.133 RON | 0 RON | 4.655 RON | 1 |
| 2023 | 4.820.732 RON | 4.831.611 RON | 3.497.617 RON | 1.214.068 RON | 1.333.994 RON | 1.569.788 RON | 25.653 RON | 1.544.135 RON | 1.247.184 RON | 332.219 RON | 1.151.435 RON | 80.144 RON | 0 RON | 9.615 RON | 2 |
| 2024 | 6.518.454 RON | 6.520.861 RON | 5.249.494 RON | 1.097.159 RON | 1.271.367 RON | 1.999.180 RON | 25.656 RON | 1.973.524 RON | 1.779.125 RON | 220.856 RON | 1.250.993 RON | 148.939 RON | 0 RON | 801 RON | 4 |
| 2025 | 8.615.416 RON | 8.622.457 RON | 7.914.610 RON | 603.186 RON | 707.847 RON | 2.050.016 RON | 280.578 RON | 1.769.438 RON | 603.427 RON | 1.447.611 RON | 1.148.561 RON | 323.709 RON | 0 RON | 1.022 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (21)
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4647 — Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
Top format din 142 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 762,6 K RON | 4,82 M RON | 6,52 M RON | 8,62 M RON |
| Venituri totale | 770,4 K RON | 4,83 M RON | 6,52 M RON | 8,62 M RON |
| Cheltuieli totale | 730,1 K RON | 3,50 M RON | 5,25 M RON | 7,91 M RON |
| Rezultat net | 32,9 K RON | 1,21 M RON | 1,10 M RON | 603,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 11,49 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,22 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,43 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,21 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,50 |
| Durata stocaj (zile) | 49 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 26,61 |
| Durata încasare (zile) | 14 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 518,5 K RON | 547,0 K RON | 94,8% |
| 2023 | 332,2 K RON | 1,57 M RON | 21,2% |
| 2024 | 220,9 K RON | 2,00 M RON | 11,1% |
| 2025 | 1,45 M RON | 2,05 M RON | 70,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 762,6 K RON | 4,82 M RON | 6,52 M RON | 8,62 M RON | ▲ 32,2% |
| Rezultat net | 32,9 K RON | 1,21 M RON | 1,10 M RON | 603,2 K RON | ▼ 45,0% |
| Total active | 547,0 K RON | 1,57 M RON | 2,00 M RON | 2,05 M RON | ▲ 2,5% |
| Capitaluri proprii | 33,1 K RON | 1,25 M RON | 1,78 M RON | 603,4 K RON | ▼ 66,1% |
| Datorii totale | 518,5 K RON | 332,2 K RON | 220,9 K RON | 1,45 M RON | ▲ 555,5% |
| Lichiditate curentă | 1,02 | 4,65 | 8,94 | 1,22 | ▼ 86,3% |
| Marjă netă (%) | 4,32 | 25,18 | 16,83 | 7,00 | ▼ 58,4% |
| Scor bonitate | 50 | 100 | 95 | 62 | ▼ 34,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (603,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 11,49 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.