Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
KALMAN VISUAL MEDIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Braşov, Sat Colonia Bod, Comuna Bod, FABRICII, 28, 28, A, 3, 507020
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 21.185 RON | 21.317 RON | 289 RON | 20.402 RON | 21.028 RON | 21.674 RON | 0 RON | 21.674 RON | 20.602 RON | 1.072 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 103.507 RON | 104.354 RON | 33.825 RON | 59.470 RON | 70.529 RON | 66.327 RON | 21.009 RON | 45.318 RON | 59.710 RON | 6.617 RON | 0 RON | 45.251 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 82.979 RON | 83.025 RON | 29.187 RON | 45.338 RON | 53.838 RON | 53.256 RON | 17.493 RON | 35.763 RON | 45.578 RON | 7.678 RON | 0 RON | 26.473 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 88.989 RON | 89.576 RON | 26.089 RON | 53.476 RON | 63.487 RON | 71.512 RON | 4.035 RON | 67.477 RON | 53.716 RON | 17.796 RON | 0 RON | 46.677 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Braşov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7410 — Activităţi de design specializat
Top format din 164 companii din județul Braşov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21,2 K RON | 103,5 K RON | 83,0 K RON | 89,0 K RON |
| Venituri totale | 21,3 K RON | 104,4 K RON | 83,0 K RON | 89,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 289 RON | 33,8 K RON | 29,2 K RON | 26,1 K RON |
| Rezultat net | 20,4 K RON | 59,5 K RON | 45,3 K RON | 53,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 119,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,79 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,17 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,02 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,91 |
| Durata încasare (zile) | 192 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,1 K RON | 21,7 K RON | 5,0% |
| 2023 | 6,6 K RON | 66,3 K RON | 10,0% |
| 2024 | 7,7 K RON | 53,3 K RON | 14,4% |
| 2025 | 17,8 K RON | 71,5 K RON | 24,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 21,2 K RON | 103,5 K RON | 83,0 K RON | 89,0 K RON | ▲ 7,2% |
| Rezultat net | 20,4 K RON | 59,5 K RON | 45,3 K RON | 53,5 K RON | ▲ 17,9% |
| Total active | 21,7 K RON | 66,3 K RON | 53,3 K RON | 71,5 K RON | ▲ 34,3% |
| Capitaluri proprii | 20,6 K RON | 59,7 K RON | 45,6 K RON | 53,7 K RON | ▲ 17,9% |
| Datorii totale | 1,1 K RON | 6,6 K RON | 7,7 K RON | 17,8 K RON | ▲ 131,8% |
| Lichiditate curentă | 20,22 | 6,85 | 4,66 | 3,79 | ▼ 18,6% |
| Marjă netă (%) | 96,30 | 57,46 | 54,64 | 60,09 | ▲ 10,0% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | 95 | ▲ 18,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (53,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 119,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.