Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DOUBLE SPACEBAR STUDIO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, ALEXANDRU CEL BUN, 14, 1212, B, 3, 15, 700585
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 889 RON | −889 RON | −889 RON | 1.271 RON | 919 RON | 352 RON | −689 RON | 1.960 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 239.465 RON | 239.465 RON | 57.344 RON | 179.726 RON | 182.121 RON | 201.363 RON | 0 RON | 201.363 RON | 179.037 RON | 22.326 RON | 0 RON | 161.300 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 264.114 RON | 264.114 RON | 61.908 RON | 194.282 RON | 202.206 RON | 208.219 RON | 0 RON | 208.219 RON | 194.482 RON | 13.737 RON | 0 RON | 150.179 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 286.655 RON | 286.655 RON | 76.915 RON | 201.140 RON | 209.740 RON | 217.560 RON | 0 RON | 217.560 RON | 201.355 RON | 16.205 RON | 0 RON | 171.996 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 727 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 239,5 K RON | 264,1 K RON | 286,7 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 239,5 K RON | 264,1 K RON | 286,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 889 RON | 57,3 K RON | 61,9 K RON | 76,9 K RON |
| Rezultat net | −889 RON | 179,7 K RON | 194,3 K RON | 201,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 418,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13,43 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 13,43 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,81 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 13,43 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,67 |
| Durata încasare (zile) | 219 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 2,0 K RON | 1,3 K RON | 154,2% |
| 2023 | 22,3 K RON | 201,4 K RON | 11,1% |
| 2024 | 13,7 K RON | 208,2 K RON | 6,6% |
| 2025 | 16,2 K RON | 217,6 K RON | 7,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 239,5 K RON | 264,1 K RON | 286,7 K RON | ▲ 8,5% |
| Rezultat net | −889 RON | 179,7 K RON | 194,3 K RON | 201,1 K RON | ▲ 3,5% |
| Total active | 1,3 K RON | 201,4 K RON | 208,2 K RON | 217,6 K RON | ▲ 4,5% |
| Capitaluri proprii | −689 RON | 179,0 K RON | 194,5 K RON | 201,4 K RON | ▲ 3,5% |
| Datorii totale | 2,0 K RON | 22,3 K RON | 13,7 K RON | 16,2 K RON | ▲ 18,0% |
| Lichiditate curentă | 0,18 | 9,02 | 15,16 | 13,43 | ▼ 11,4% |
| Marjă netă (%) | – | 75,05 | 73,56 | 70,17 | ▼ 4,6% |
| Scor bonitate | 22 | 95 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (201,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (13.43), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 418,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.