Publicitate

FAST PARK CO S.R.L.

CUI: 40838511 J2022004089236 SRL Ilfov, Oraş Voluntari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40838511
Cod înmatriculare J2022004089236
EUID ROONRC.J2022004089236
Data înmatriculării 2022-06-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Voluntari, PIPERA, 1B, 7, 77190, Clădirea de birouri Cubic Center, biroul 29

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Voluntari
Stradă: PIPERA
Număr: 1B
Etaj: 7
Cod poștal: 77190
Completare adresă: Clădirea de birouri Cubic Center, biroul 29

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 11.750.541 RON 11.775.099 RON 13.094.846 RON −1.320.846 RON −1.319.747 RON 4.893.231 RON 192.703 RON 4.700.528 RON −1.024.792 RON 5.460.060 RON 2.377.371 RON 2.248.758 RON 460.530 RON 2.567 RON 11
2024 13.635.098 RON 13.639.440 RON 15.236.794 RON −1.597.354 RON −1.597.354 RON 4.354.130 RON 124.869 RON 4.229.261 RON −2.622.146 RON 6.713.234 RON 2.571.850 RON 1.444.524 RON 275.614 RON 12.572 RON 9
2025 12.501.960 RON 12.502.740 RON 14.675.629 RON −2.172.889 RON −2.172.889 RON 1.517.497 RON 53.577 RON 1.463.920 RON −4.795.035 RON 6.312.532 RON 402.758 RON 819.261 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

ROESCU ANTON-GABRIEL
administrator
Galaţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (124)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 649 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−4.795.035 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.23) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−2.172.889 RON)
  • Grad ridicat de îndatorare: 416% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
12,50 M RON
Rezultat Net 2025
−2,17 M RON
Total Active 2025
1,52 M RON
Scor Bonitate
12/100
D
Risc Extrem — Clasa D
Scor bonitate: 12/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 11,75 M RON 13,64 M RON 12,50 M RON
Venituri totale 11,78 M RON 13,64 M RON 12,50 M RON
Cheltuieli totale 13,09 M RON 15,24 M RON 14,68 M RON
Rezultat net −1,32 M RON −1,60 M RON −2,17 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 13,38 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−4.795.035 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,23 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,17 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,24 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate53,6 K RON (3.5%)
Active circulante1,46 M RON (96.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri402,8 K RON
Creanțe819,3 K RON
Numerar241,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 31,04
Durata stocaj (zile) 12
Rotație creanțe (ori/an) 15,26
Durata încasare (zile) 24

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-17,4%
Marjă netă
-17,4%
ROA
-143,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 5,46 M RON 4,89 M RON 111,6%
2024 6,71 M RON 4,35 M RON 154,2%
2025 6,31 M RON 1,52 M RON 416,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

12
din 100 puncte
Clasa D — Risc Extrem
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 11,75 M RON 13,64 M RON 12,50 M RON ▼ 8,3%
Rezultat net −1,32 M RON −1,60 M RON −2,17 M RON ▼ 36,0%
Total active 4,89 M RON 4,35 M RON 1,52 M RON ▼ 65,1%
Capitaluri proprii −1,02 M RON −2,62 M RON −4,80 M RON ▼ 82,9%
Datorii totale 5,46 M RON 6,71 M RON 6,31 M RON ▼ 6,0%
Lichiditate curentă 0,86 0,63 0,23 ▼ 63,2%
Marjă netă (%) -11,24 -11,72 -17,38 ▼ 48,3%
Scor bonitate 24 24 12 ▼ 50,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 13,38 M RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 416% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (12/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate