Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PVC TERM INSTAL NPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Otopeni, STEAUA ROŞIE, 31, G, 13, 75100, din Complexul Rezidenţial Golden Residence, Mansardă, Camera 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 70.115 RON | 70.115 RON | 29.329 RON | 40.085 RON | 40.786 RON | 43.993 RON | 0 RON | 43.993 RON | 40.285 RON | 3.708 RON | 0 RON | 9.600 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 299.992 RON | 299.992 RON | 183.897 RON | 113.095 RON | 116.095 RON | 119.750 RON | 0 RON | 119.750 RON | 113.335 RON | 6.415 RON | 9.654 RON | 97.709 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 287.790 RON | 287.790 RON | 187.928 RON | 96.984 RON | 99.862 RON | 152.589 RON | 0 RON | 152.589 RON | 97.224 RON | 55.365 RON | 33.064 RON | 91.586 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 393.013 RON | 393.013 RON | 235.504 RON | 153.658 RON | 157.509 RON | 163.674 RON | 0 RON | 163.674 RON | 153.898 RON | 9.776 RON | 25.874 RON | 83.140 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (24)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 780 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 70,1 K RON | 300,0 K RON | 287,8 K RON | 393,0 K RON |
| Venituri totale | 70,1 K RON | 300,0 K RON | 287,8 K RON | 393,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 29,3 K RON | 183,9 K RON | 187,9 K RON | 235,5 K RON |
| Rezultat net | 40,1 K RON | 113,1 K RON | 97,0 K RON | 153,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 501,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16,74 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 14,10 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,59 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 16,74 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 15,19 |
| Durata stocaj (zile) | 24 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,73 |
| Durata încasare (zile) | 77 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 3,7 K RON | 44,0 K RON | 8,4% |
| 2023 | 6,4 K RON | 119,8 K RON | 5,4% |
| 2024 | 55,4 K RON | 152,6 K RON | 36,3% |
| 2025 | 9,8 K RON | 163,7 K RON | 6,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 70,1 K RON | 300,0 K RON | 287,8 K RON | 393,0 K RON | ▲ 36,6% |
| Rezultat net | 40,1 K RON | 113,1 K RON | 97,0 K RON | 153,7 K RON | ▲ 58,4% |
| Total active | 44,0 K RON | 119,8 K RON | 152,6 K RON | 163,7 K RON | ▲ 7,3% |
| Capitaluri proprii | 40,3 K RON | 113,3 K RON | 97,2 K RON | 153,9 K RON | ▲ 58,3% |
| Datorii totale | 3,7 K RON | 6,4 K RON | 55,4 K RON | 9,8 K RON | ▼ 82,3% |
| Lichiditate curentă | 11,86 | 18,67 | 2,76 | 16,74 | ▲ 507,5% |
| Marjă netă (%) | 57,17 | 37,70 | 33,70 | 39,10 | ▲ 16,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (153,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (16.74), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 501,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.