Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RES PROJECT MANAGEMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Voluntari, MIRCEA ELIADE, 12B, mansardat, 12, 77190, Corpul A, Camera nr.4
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 1.345.264 RON | 1.346.878 RON | 69.322 RON | 1.264.360 RON | 1.277.556 RON | 1.304.639 RON | 1.205 RON | 1.303.434 RON | 1.264.560 RON | 40.843 RON | 0 RON | 429.402 RON | 0 RON | 764 RON | 1 |
| 2023 | 3.577.347 RON | 3.619.304 RON | 1.778.442 RON | 1.727.084 RON | 1.840.862 RON | 3.028.847 RON | 741 RON | 3.028.106 RON | 2.804.144 RON | 224.703 RON | 0 RON | 752.017 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 3.779.204 RON | 3.850.953 RON | 535.791 RON | 2.800.691 RON | 3.315.162 RON | 4.054.061 RON | 952.697 RON | 3.101.364 RON | 2.800.931 RON | 1.269.261 RON | 0 RON | 1.245.486 RON | 0 RON | 16.131 RON | 1 |
| 2025 | 4.250.595 RON | 4.273.917 RON | 1.080.357 RON | 2.695.840 RON | 3.193.560 RON | 4.478.968 RON | 931.866 RON | 3.547.102 RON | 2.696.080 RON | 1.805.583 RON | 0 RON | 3.130.310 RON | 0 RON | 22.695 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activităţi de design specializat
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Top format din 761 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,35 M RON | 3,58 M RON | 3,78 M RON | 4,25 M RON |
| Venituri totale | 1,35 M RON | 3,62 M RON | 3,85 M RON | 4,27 M RON |
| Cheltuieli totale | 69,3 K RON | 1,78 M RON | 535,8 K RON | 1,08 M RON |
| Rezultat net | 1,26 M RON | 1,73 M RON | 2,80 M RON | 2,70 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,47 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,96 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,23 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,48 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,36 |
| Durata încasare (zile) | 269 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 40,8 K RON | 1,30 M RON | 3,1% |
| 2023 | 224,7 K RON | 3,03 M RON | 7,4% |
| 2024 | 1,27 M RON | 4,05 M RON | 31,3% |
| 2025 | 1,81 M RON | 4,48 M RON | 40,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,35 M RON | 3,58 M RON | 3,78 M RON | 4,25 M RON | ▲ 12,5% |
| Rezultat net | 1,26 M RON | 1,73 M RON | 2,80 M RON | 2,70 M RON | ▼ 3,7% |
| Total active | 1,30 M RON | 3,03 M RON | 4,05 M RON | 4,48 M RON | ▲ 10,5% |
| Capitaluri proprii | 1,26 M RON | 2,80 M RON | 2,80 M RON | 2,70 M RON | ▼ 3,7% |
| Datorii totale | 40,8 K RON | 224,7 K RON | 1,27 M RON | 1,81 M RON | ▲ 42,3% |
| Lichiditate curentă | 31,91 | 13,48 | 2,44 | 1,96 | ▼ 19,6% |
| Marjă netă (%) | 93,99 | 48,28 | 74,11 | 63,42 | ▼ 14,4% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 95 | 82 | ▼ 13,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,70 M RON).
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,47 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.