Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PINK HOME S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Pantelimon, 245, 51, 21609, 2, PARTER, SPAȚIUL COMERCIAL LOT 15
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 100.658 RON | 100.658 RON | 101.453 RON | −1.840 RON | −795 RON | 84.773 RON | 0 RON | 84.773 RON | −1.640 RON | 86.413 RON | 65.239 RON | 3.806 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 205.982 RON | 205.982 RON | 171.269 RON | 32.695 RON | 34.713 RON | 94.088 RON | 0 RON | 94.088 RON | 31.055 RON | 63.033 RON | 65.132 RON | 3.711 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 185.180 RON | 185.180 RON | 158.317 RON | 25.289 RON | 26.863 RON | 84.635 RON | 0 RON | 84.635 RON | 56.344 RON | 28.291 RON | 55.465 RON | 3.710 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 177.933 RON | 177.933 RON | 153.481 RON | 22.940 RON | 24.452 RON | 88.134 RON | 0 RON | 88.134 RON | 79.285 RON | 8.849 RON | 62.425 RON | 3.711 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4759 — Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
Top format din 206 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 100,7 K RON | 206,0 K RON | 185,2 K RON | 177,9 K RON |
| Venituri totale | 100,7 K RON | 206,0 K RON | 185,2 K RON | 177,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 101,5 K RON | 171,3 K RON | 158,3 K RON | 153,5 K RON |
| Rezultat net | −1,8 K RON | 32,7 K RON | 25,3 K RON | 22,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 220,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 9,96 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,91 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,49 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,96 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,85 |
| Durata stocaj (zile) | 128 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 47,95 |
| Durata încasare (zile) | 8 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 86,4 K RON | 84,8 K RON | 101,9% |
| 2023 | 63,0 K RON | 94,1 K RON | 67,0% |
| 2024 | 28,3 K RON | 84,6 K RON | 33,4% |
| 2025 | 8,8 K RON | 88,1 K RON | 10,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 100,7 K RON | 206,0 K RON | 185,2 K RON | 177,9 K RON | ▼ 3,9% |
| Rezultat net | −1,8 K RON | 32,7 K RON | 25,3 K RON | 22,9 K RON | ▼ 9,3% |
| Total active | 84,8 K RON | 94,1 K RON | 84,6 K RON | 88,1 K RON | ▲ 4,1% |
| Capitaluri proprii | −1,6 K RON | 31,1 K RON | 56,3 K RON | 79,3 K RON | ▲ 40,7% |
| Datorii totale | 86,4 K RON | 63,0 K RON | 28,3 K RON | 8,8 K RON | ▼ 68,7% |
| Lichiditate curentă | 0,98 | 1,49 | 2,99 | 9,96 | ▲ 232,9% |
| Marjă netă (%) | -1,83 | 15,87 | 13,66 | 12,89 | ▼ 5,6% |
| Scor bonitate | 24 | 85 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (22,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (9.96), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 220,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.