Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SOLE INTEGRAL TRANS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Teiul Doamnei, 1, 8, A, 2, 11, 23571
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 56.058 RON | 56.058 RON | 55.464 RON | −289 RON | 594 RON | 15.579 RON | 0 RON | 15.579 RON | −89 RON | 15.668 RON | 0 RON | 406 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 207.661 RON | 207.661 RON | 199.585 RON | 6.810 RON | 8.076 RON | 18.024 RON | 0 RON | 18.024 RON | 6.721 RON | 11.303 RON | 0 RON | 4.044 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 136.891 RON | 136.891 RON | 183.147 RON | −47.628 RON | −46.256 RON | 8.940 RON | 0 RON | 8.940 RON | −40.106 RON | 49.046 RON | 0 RON | 3.213 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 378.075 RON | 378.075 RON | 231.190 RON | 141.069 RON | 146.885 RON | 137.189 RON | 0 RON | 137.189 RON | 100.963 RON | 36.226 RON | 0 RON | 102.571 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (35)
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4911 Transport de pasageri pe căi ferate grele/magistrale
- 4912 Alte transporturi de pasageri pe căi ferate ușoare
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4942 Servicii de mutare
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8553 Școli de conducere (pilotaj)
- 9691 Activități de servicii personale la domiciliu
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8553 — Școli de conducere (pilotaj)
Top format din 199 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 56,1 K RON | 207,7 K RON | 136,9 K RON | 378,1 K RON |
| Venituri totale | 56,1 K RON | 207,7 K RON | 136,9 K RON | 378,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 55,5 K RON | 199,6 K RON | 183,1 K RON | 231,2 K RON |
| Rezultat net | −289 RON | 6,8 K RON | −47,6 K RON | 141,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 418,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,79 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,96 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,79 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,69 |
| Durata încasare (zile) | 99 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 15,7 K RON | 15,6 K RON | 100,6% |
| 2023 | 11,3 K RON | 18,0 K RON | 62,7% |
| 2024 | 49,0 K RON | 8,9 K RON | 548,6% |
| 2025 | 36,2 K RON | 137,2 K RON | 26,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 56,1 K RON | 207,7 K RON | 136,9 K RON | 378,1 K RON | ▲ 176,2% |
| Rezultat net | −289 RON | 6,8 K RON | −47,6 K RON | 141,1 K RON | ▲ 396,2% |
| Total active | 15,6 K RON | 18,0 K RON | 8,9 K RON | 137,2 K RON | ▲ 1.434,6% |
| Capitaluri proprii | −89 RON | 6,7 K RON | −40,1 K RON | 101,0 K RON | ▲ 351,7% |
| Datorii totale | 15,7 K RON | 11,3 K RON | 49,0 K RON | 36,2 K RON | ▼ 26,1% |
| Lichiditate curentă | 0,99 | 1,59 | 0,18 | 3,79 | ▲ 1.977,3% |
| Marjă netă (%) | -0,52 | 3,28 | -34,79 | 37,31 | ▲ 207,2% |
| Scor bonitate | 24 | 80 | 12 | 100 | ▲ 733,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (141,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 418,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.