Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PRIMA ROGAFI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Bălăceanca, Comuna Cernica, OGORULUI, 24P, 77036, CAMERA 1, IN SUPRAFATA DE 26MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 124.300 RON | 124.300 RON | 207.257 RON | −86.042 RON | −82.957 RON | 12.025 RON | 11.476 RON | 549 RON | −27.202 RON | 41.399 RON | 30 RON | 0 RON | 0 RON | 2.172 RON | 1 |
| 2023 | 164.600 RON | 164.600 RON | 135.988 RON | 26.966 RON | 28.612 RON | 6.981 RON | 0 RON | 6.981 RON | −236 RON | 7.217 RON | 30 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 194.800 RON | 194.800 RON | 159.859 RON | 33.012 RON | 34.941 RON | 52.934 RON | 7.760 RON | 45.174 RON | 32.775 RON | 20.159 RON | 30 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 233.900 RON | 233.900 RON | 169.657 RON | 62.185 RON | 64.243 RON | 129.812 RON | 13.307 RON | 116.505 RON | 68.294 RON | 61.518 RON | 2.097 RON | 69.147 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8211 — Activităţi combinate de secretariat
Top format din 78 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 124,3 K RON | 164,6 K RON | 194,8 K RON | 233,9 K RON |
| Venituri totale | 124,3 K RON | 164,6 K RON | 194,8 K RON | 233,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 207,3 K RON | 136,0 K RON | 159,9 K RON | 169,7 K RON |
| Rezultat net | −86,0 K RON | 27,0 K RON | 33,0 K RON | 62,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 269,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,89 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,86 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,74 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 111,54 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,38 |
| Durata încasare (zile) | 108 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 41,4 K RON | 12,0 K RON | 344,3% |
| 2023 | 7,2 K RON | 7,0 K RON | 103,4% |
| 2024 | 20,2 K RON | 52,9 K RON | 38,1% |
| 2025 | 61,5 K RON | 129,8 K RON | 47,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 124,3 K RON | 164,6 K RON | 194,8 K RON | 233,9 K RON | ▲ 20,1% |
| Rezultat net | −86,0 K RON | 27,0 K RON | 33,0 K RON | 62,2 K RON | ▲ 88,4% |
| Total active | 12,0 K RON | 7,0 K RON | 52,9 K RON | 129,8 K RON | ▲ 145,2% |
| Capitaluri proprii | −27,2 K RON | −236 RON | 32,8 K RON | 68,3 K RON | ▲ 108,4% |
| Datorii totale | 41,4 K RON | 7,2 K RON | 20,2 K RON | 61,5 K RON | ▲ 205,2% |
| Lichiditate curentă | 0,01 | 0,97 | 2,24 | 1,89 | ▼ 15,5% |
| Marjă netă (%) | -69,22 | 16,38 | 16,95 | 26,59 | ▲ 56,9% |
| Scor bonitate | 19 | 60 | 100 | 90 | ▼ 10,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (62,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 269,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.