Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANA ELY FLOWERS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, 11 IUNIE, 27, CORP A, 1, 40171, 4, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 41.819 RON | 41.819 RON | 36.789 RON | 3.502 RON | 5.030 RON | 9.535 RON | 0 RON | 9.535 RON | 8.315 RON | 1.220 RON | 685 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 47.062 RON | 47.062 RON | 41.266 RON | 4.309 RON | 5.796 RON | 15.837 RON | 0 RON | 15.837 RON | 12.624 RON | 3.213 RON | 12.057 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 103.242 RON | 103.242 RON | 92.107 RON | 8.775 RON | 11.135 RON | 12.072 RON | 0 RON | 12.072 RON | 9.015 RON | 3.057 RON | 903 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4776 — Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
Top format din 517 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,8 K RON | 47,1 K RON | 103,2 K RON |
| Venituri totale | 41,8 K RON | 47,1 K RON | 103,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 36,8 K RON | 41,3 K RON | 92,1 K RON |
| Rezultat net | 3,5 K RON | 4,3 K RON | 8,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 125,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,95 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,65 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,65 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,95 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 114,33 |
| Durata stocaj (zile) | 3 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,2 K RON | 9,5 K RON | 12,8% |
| 2024 | 3,2 K RON | 15,8 K RON | 20,3% |
| 2025 | 3,1 K RON | 12,1 K RON | 25,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,8 K RON | 47,1 K RON | 103,2 K RON | ▲ 119,4% |
| Rezultat net | 3,5 K RON | 4,3 K RON | 8,8 K RON | ▲ 103,6% |
| Total active | 9,5 K RON | 15,8 K RON | 12,1 K RON | ▼ 23,8% |
| Capitaluri proprii | 8,3 K RON | 12,6 K RON | 9,0 K RON | ▼ 28,6% |
| Datorii totale | 1,2 K RON | 3,2 K RON | 3,1 K RON | ▼ 4,9% |
| Lichiditate curentă | 7,82 | 4,93 | 3,95 | ▼ 19,9% |
| Marjă netă (%) | 8,37 | 9,16 | 8,50 | ▼ 7,2% |
| Scor bonitate | 82 | 90 | 90 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.95), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 125,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.