Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LUCRARI INSTALATII SANITARE SI ELECTRICE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, MIHAI BRAVU, 136, D20, 2, 3, 39, 21337, 2, Biroul 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 932 RON | −932 RON | −932 RON | 1.094 RON | 81 RON | 1.013 RON | −732 RON | 1.826 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 1.715.948 RON | 1.715.948 RON | 324.604 RON | 1.377.762 RON | 1.391.344 RON | 1.517.372 RON | 0 RON | 1.517.372 RON | 1.377.030 RON | 140.369 RON | 0 RON | 1.408.419 RON | 0 RON | 27 RON | 3 |
| 2024 | 1.647.269 RON | 1.647.286 RON | 550.860 RON | 1.047.995 RON | 1.096.426 RON | 1.201.789 RON | 0 RON | 1.201.789 RON | 1.048.235 RON | 153.581 RON | 0 RON | 1.187.244 RON | 0 RON | 27 RON | 2 |
| 2025 | 2.310.851 RON | 2.310.851 RON | 2.147.730 RON | 140.073 RON | 163.121 RON | 419.986 RON | 0 RON | 419.986 RON | 151.671 RON | 268.355 RON | 0 RON | 417.917 RON | 0 RON | 40 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 2,341 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 1,72 M RON | 1,65 M RON | 2,31 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 1,72 M RON | 1,65 M RON | 2,31 M RON |
| Cheltuieli totale | 932 RON | 324,6 K RON | 550,9 K RON | 2,15 M RON |
| Rezultat net | −932 RON | 1,38 M RON | 1,05 M RON | 140,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,13 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,57 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,57 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,53 |
| Durata încasare (zile) | 66 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,8 K RON | 1,1 K RON | 166,9% |
| 2023 | 140,4 K RON | 1,52 M RON | 9,3% |
| 2024 | 153,6 K RON | 1,20 M RON | 12,8% |
| 2025 | 268,4 K RON | 420,0 K RON | 63,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 1,72 M RON | 1,65 M RON | 2,31 M RON | ▲ 40,3% |
| Rezultat net | −932 RON | 1,38 M RON | 1,05 M RON | 140,1 K RON | ▼ 86,6% |
| Total active | 1,1 K RON | 1,52 M RON | 1,20 M RON | 420,0 K RON | ▼ 65,1% |
| Capitaluri proprii | −732 RON | 1,38 M RON | 1,05 M RON | 151,7 K RON | ▼ 85,5% |
| Datorii totale | 1,8 K RON | 140,4 K RON | 153,6 K RON | 268,4 K RON | ▲ 74,7% |
| Lichiditate curentă | 0,55 | 10,81 | 7,83 | 1,57 | ▼ 80,0% |
| Marjă netă (%) | – | 80,29 | 63,62 | 6,06 | ▼ 90,5% |
| Scor bonitate | 27 | 95 | 80 | 72 | ▼ 10,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (140,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,13 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.