Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MAZI'S CUTS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, MIHAIL SEBASTIAN, 5, S34, 1, 1, 50771, 5, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 14.380 RON | 14.380 RON | 13.928 RON | 452 RON | 452 RON | 17.602 RON | 15.810 RON | 1.792 RON | 652 RON | 17.000 RON | 404 RON | 0 RON | 0 RON | 50 RON | 0 |
| 2023 | 25.862 RON | 25.862 RON | 23.308 RON | 2.206 RON | 2.554 RON | 52.768 RON | 42.641 RON | 10.127 RON | 2.858 RON | 50.029 RON | 832 RON | 0 RON | 0 RON | 119 RON | 0 |
| 2024 | 49.520 RON | 49.520 RON | 15.383 RON | 29.494 RON | 34.137 RON | 82.625 RON | 37.372 RON | 45.253 RON | 32.352 RON | 50.273 RON | 1.014 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 44.001 RON | 44.001 RON | 31.358 RON | 10.923 RON | 12.643 RON | 93.710 RON | 32.103 RON | 61.607 RON | 43.276 RON | 50.774 RON | 750 RON | 10.000 RON | 0 RON | 340 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (32)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 9621 Activități de coafură și frizerie
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Top format din 1,831 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,4 K RON | 25,9 K RON | 49,5 K RON | 44,0 K RON |
| Venituri totale | 14,4 K RON | 25,9 K RON | 49,5 K RON | 44,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 13,9 K RON | 23,3 K RON | 15,4 K RON | 31,4 K RON |
| Rezultat net | 452 RON | 2,2 K RON | 29,5 K RON | 10,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 61,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,21 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,20 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,00 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,85 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 58,67 |
| Durata stocaj (zile) | 6 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,40 |
| Durata încasare (zile) | 83 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 17,0 K RON | 17,6 K RON | 96,6% |
| 2023 | 50,0 K RON | 52,8 K RON | 94,8% |
| 2024 | 50,3 K RON | 82,6 K RON | 60,8% |
| 2025 | 50,8 K RON | 93,7 K RON | 54,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,4 K RON | 25,9 K RON | 49,5 K RON | 44,0 K RON | ▼ 11,1% |
| Rezultat net | 452 RON | 2,2 K RON | 29,5 K RON | 10,9 K RON | ▼ 63,0% |
| Total active | 17,6 K RON | 52,8 K RON | 82,6 K RON | 93,7 K RON | ▲ 13,4% |
| Capitaluri proprii | 652 RON | 2,9 K RON | 32,4 K RON | 43,3 K RON | ▲ 33,8% |
| Datorii totale | 17,0 K RON | 50,0 K RON | 50,3 K RON | 50,8 K RON | ▲ 1,0% |
| Lichiditate curentă | 0,11 | 0,20 | 0,90 | 1,21 | ▲ 34,8% |
| Marjă netă (%) | 3,14 | 8,53 | 59,56 | 24,82 | ▼ 58,3% |
| Scor bonitate | 38 | 56 | 78 | 72 | ▼ 7,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 61,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.