Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
JULIETTA ACTIV BUSINESS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Comuna Baloteşti, BUCURESTI, 25, 77015, BIROU IN SUPRAFATA DE 26,85 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 3.248.523 RON | 3.248.523 RON | 2.245.074 RON | 970.964 RON | 1.003.449 RON | 2.652.156 RON | 7.846 RON | 2.644.310 RON | 1.456.815 RON | 1.195.341 RON | 1.909.766 RON | 67.787 RON | 0 RON | 0 RON | 13 |
| 2023 | 3.268.083 RON | 3.268.083 RON | 2.497.532 RON | 723.698 RON | 770.551 RON | 2.708.934 RON | 382.789 RON | 2.326.145 RON | 1.207.689 RON | 1.514.536 RON | 2.089.995 RON | 69.358 RON | 0 RON | 13.291 RON | 11 |
| 2024 | 3.529.646 RON | 3.529.646 RON | 2.874.485 RON | 547.074 RON | 655.161 RON | 2.584.858 RON | 281.923 RON | 2.302.935 RON | 547.474 RON | 2.038.301 RON | 1.985.550 RON | 85.229 RON | 0 RON | 917 RON | 12 |
| 2025 | 3.364.414 RON | 3.364.414 RON | 3.225.570 RON | 110.289 RON | 138.844 RON | 2.033.462 RON | 197.433 RON | 1.836.029 RON | 657.762 RON | 1.376.617 RON | 1.401.225 RON | 176.425 RON | 0 RON | 917 RON | 12 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Top format din 594 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,25 M RON | 3,27 M RON | 3,53 M RON | 3,36 M RON |
| Venituri totale | 3,25 M RON | 3,27 M RON | 3,53 M RON | 3,36 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,25 M RON | 2,50 M RON | 2,87 M RON | 3,23 M RON |
| Rezultat net | 971,0 K RON | 723,7 K RON | 547,1 K RON | 110,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,50 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,32 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,19 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,40 |
| Durata stocaj (zile) | 152 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 19,07 |
| Durata încasare (zile) | 19 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,20 M RON | 2,65 M RON | 45,1% |
| 2023 | 1,51 M RON | 2,71 M RON | 55,9% |
| 2024 | 2,04 M RON | 2,58 M RON | 78,9% |
| 2025 | 1,38 M RON | 2,03 M RON | 67,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,25 M RON | 3,27 M RON | 3,53 M RON | 3,36 M RON | ▼ 4,7% |
| Rezultat net | 971,0 K RON | 723,7 K RON | 547,1 K RON | 110,3 K RON | ▼ 79,8% |
| Total active | 2,65 M RON | 2,71 M RON | 2,58 M RON | 2,03 M RON | ▼ 21,3% |
| Capitaluri proprii | 1,46 M RON | 1,21 M RON | 547,5 K RON | 657,8 K RON | ▲ 20,1% |
| Datorii totale | 1,20 M RON | 1,51 M RON | 2,04 M RON | 1,38 M RON | ▼ 32,5% |
| Lichiditate curentă | 2,21 | 1,54 | 1,13 | 1,33 | ▲ 18,0% |
| Marjă netă (%) | 29,89 | 22,14 | 15,50 | 3,28 | ▼ 78,8% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 67 | 62 | ▼ 7,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (110,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,50 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.