Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HAIR BY DUMITRACHE ALEXANDRA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, SOLD. MIHAIL ILIE, 8, M122, B, 4, 51159, 5, PARTER, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 163.307 RON | 163.312 RON | 115.226 RON | 46.453 RON | 48.086 RON | 65.555 RON | 0 RON | 65.555 RON | 46.653 RON | 18.902 RON | 0 RON | 1.000 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 164.892 RON | 164.892 RON | 161.096 RON | 2.147 RON | 3.796 RON | 50.468 RON | 0 RON | 50.468 RON | 48.800 RON | 1.668 RON | 0 RON | 33.586 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 280.526 RON | 280.526 RON | 190.109 RON | 87.612 RON | 90.417 RON | 139.646 RON | 27.591 RON | 112.055 RON | 136.412 RON | 3.234 RON | 0 RON | 33.583 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 385.464 RON | 381.855 RON | 278.168 RON | 95.229 RON | 103.687 RON | 144.260 RON | 18.539 RON | 125.721 RON | 123.863 RON | 20.397 RON | 0 RON | 72.342 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9621 Activități de coafură și frizerie
- 9622 Activități de tratament și înfrumusețare
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9622 — Activități de tratament și înfrumusețare
Top format din 414 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 163,3 K RON | 164,9 K RON | 280,5 K RON | 385,5 K RON |
| Venituri totale | 163,3 K RON | 164,9 K RON | 280,5 K RON | 381,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 115,2 K RON | 161,1 K RON | 190,1 K RON | 278,2 K RON |
| Rezultat net | 46,5 K RON | 2,1 K RON | 87,6 K RON | 95,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 444,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,16 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,62 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,07 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,33 |
| Durata încasare (zile) | 69 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 18,9 K RON | 65,6 K RON | 28,8% |
| 2023 | 1,7 K RON | 50,5 K RON | 3,3% |
| 2024 | 3,2 K RON | 139,6 K RON | 2,3% |
| 2025 | 20,4 K RON | 144,3 K RON | 14,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 163,3 K RON | 164,9 K RON | 280,5 K RON | 385,5 K RON | ▲ 37,4% |
| Rezultat net | 46,5 K RON | 2,1 K RON | 87,6 K RON | 95,2 K RON | ▲ 8,7% |
| Total active | 65,6 K RON | 50,5 K RON | 139,6 K RON | 144,3 K RON | ▲ 3,3% |
| Capitaluri proprii | 46,7 K RON | 48,8 K RON | 136,4 K RON | 123,9 K RON | ▼ 9,2% |
| Datorii totale | 18,9 K RON | 1,7 K RON | 3,2 K RON | 20,4 K RON | ▲ 530,7% |
| Lichiditate curentă | 3,47 | 30,26 | 34,65 | 6,16 | ▼ 82,2% |
| Marjă netă (%) | 28,45 | 1,30 | 31,23 | 24,71 | ▼ 20,9% |
| Scor bonitate | 87 | 77 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (95,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 444,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.