Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RECOVERYMED CLINIC S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Gheorghe D. Duca, 24, 11076, 1, Parter, Spaţiu în suprafaţă de 30mp.
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 26.490 RON | 26.490 RON | 68.161 RON | −41.936 RON | −41.671 RON | 15.770 RON | 0 RON | 15.770 RON | −45.005 RON | 60.775 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 264.615 RON | 264.615 RON | 192.096 RON | 64.739 RON | 72.519 RON | 60.122 RON | 2.625 RON | 57.497 RON | 19.644 RON | 40.558 RON | 41.451 RON | 13.411 RON | 0 RON | 80 RON | 2 |
| 2025 | 356.358 RON | 356.358 RON | 297.156 RON | 48.724 RON | 59.202 RON | 242.665 RON | 106.753 RON | 135.912 RON | 48.736 RON | 193.929 RON | 8.879 RON | 121.975 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Top format din 201 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.7) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,5 K RON | 264,6 K RON | 356,4 K RON |
| Venituri totale | 26,5 K RON | 264,6 K RON | 356,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 68,2 K RON | 192,1 K RON | 297,2 K RON |
| Rezultat net | −41,9 K RON | 64,7 K RON | 48,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 545,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,70 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,66 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 40,13 |
| Durata stocaj (zile) | 9 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,92 |
| Durata încasare (zile) | 125 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 60,8 K RON | 15,8 K RON | 385,4% |
| 2024 | 40,6 K RON | 60,1 K RON | 67,5% |
| 2025 | 193,9 K RON | 242,7 K RON | 79,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,5 K RON | 264,6 K RON | 356,4 K RON | ▲ 34,7% |
| Rezultat net | −41,9 K RON | 64,7 K RON | 48,7 K RON | ▼ 24,7% |
| Total active | 15,8 K RON | 60,1 K RON | 242,7 K RON | ▲ 303,6% |
| Capitaluri proprii | −45,0 K RON | 19,6 K RON | 48,7 K RON | ▲ 148,1% |
| Datorii totale | 60,8 K RON | 40,6 K RON | 193,9 K RON | ▲ 378,2% |
| Lichiditate curentă | 0,26 | 1,42 | 0,70 | ▼ 50,6% |
| Marjă netă (%) | -158,31 | 24,47 | 13,67 | ▼ 44,1% |
| Scor bonitate | 19 | 85 | 60 | ▼ 29,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (48,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 545,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.