Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
URBAN HAIR AND MORE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Nicolae Grigorescu, 5, M4, D, 2, 70, 3, CAMERA NR.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 35.080 RON | 35.081 RON | 24.561 RON | 10.173 RON | 10.520 RON | 29.707 RON | 41 RON | 29.666 RON | 10.373 RON | 19.334 RON | 0 RON | 556 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 128.640 RON | 128.642 RON | 68.840 RON | 58.516 RON | 59.802 RON | 75.150 RON | 0 RON | 75.150 RON | 68.889 RON | 6.261 RON | 0 RON | 1.782 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 173.265 RON | 173.480 RON | 124.261 RON | 47.691 RON | 49.219 RON | 125.381 RON | 23.239 RON | 102.142 RON | 116.580 RON | 8.801 RON | 0 RON | 3.652 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 193.475 RON | 193.475 RON | 143.731 RON | 47.865 RON | 49.744 RON | 208.775 RON | 20.478 RON | 188.297 RON | 48.065 RON | 160.710 RON | 0 RON | 36.608 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9602 — Coafură şi alte activităţi de înfrumuseţare
Top format din 1,831 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 35,1 K RON | 128,6 K RON | 173,3 K RON | 193,5 K RON |
| Venituri totale | 35,1 K RON | 128,6 K RON | 173,5 K RON | 193,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 24,6 K RON | 68,8 K RON | 124,3 K RON | 143,7 K RON |
| Rezultat net | 10,2 K RON | 58,5 K RON | 47,7 K RON | 47,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 262,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,17 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,17 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,94 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,30 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,29 |
| Durata încasare (zile) | 69 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 19,3 K RON | 29,7 K RON | 65,1% |
| 2023 | 6,3 K RON | 75,2 K RON | 8,3% |
| 2024 | 8,8 K RON | 125,4 K RON | 7,0% |
| 2025 | 160,7 K RON | 208,8 K RON | 77,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 35,1 K RON | 128,6 K RON | 173,3 K RON | 193,5 K RON | ▲ 11,7% |
| Rezultat net | 10,2 K RON | 58,5 K RON | 47,7 K RON | 47,9 K RON | ▲ 0,4% |
| Total active | 29,7 K RON | 75,2 K RON | 125,4 K RON | 208,8 K RON | ▲ 66,5% |
| Capitaluri proprii | 10,4 K RON | 68,9 K RON | 116,6 K RON | 48,1 K RON | ▼ 58,8% |
| Datorii totale | 19,3 K RON | 6,3 K RON | 8,8 K RON | 160,7 K RON | ▲ 1.726,0% |
| Lichiditate curentă | 1,53 | 12,00 | 11,61 | 1,17 | ▼ 89,9% |
| Marjă netă (%) | 29,00 | 45,49 | 27,52 | 24,74 | ▼ 10,1% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (47,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 262,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.