Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PRESTIGE SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, ANDRONACHE, 203, 2, CORP CLADIRE C14, IMOBIL TESA, 20 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 114.245 RON | 116.286 RON | 8.388 RON | 106.766 RON | 107.898 RON | 216.814 RON | 0 RON | 216.814 RON | 131.766 RON | 85.048 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 226.979 RON | 245.710 RON | 68.544 RON | 175.221 RON | 177.166 RON | 472.645 RON | 0 RON | 472.645 RON | 306.987 RON | 165.658 RON | 0 RON | −527.927 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.400.232 RON | 1.435.494 RON | 345.110 RON | 960.626 RON | 1.090.384 RON | 2.307.597 RON | 0 RON | 2.307.597 RON | 1.267.613 RON | 1.039.984 RON | 0 RON | 596.884 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 356.466 RON | 440.188 RON | 328.316 RON | 96.657 RON | 111.872 RON | 1.878.743 RON | 0 RON | 1.878.743 RON | 641.420 RON | 1.237.323 RON | 0 RON | 978.635 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (43)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 5110 Transporturi aeriene de pasageri
- 5121 Transporturi aeriene de marfă
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8561 Activități de intermediere pentru cursuri și tutori (îndrumători, profesori)
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7911 — Activități ale agențiilor turistice
Top format din 507 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 114,2 K RON | 227,0 K RON | 1,40 M RON | 356,5 K RON |
| Venituri totale | 116,3 K RON | 245,7 K RON | 1,44 M RON | 440,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,4 K RON | 68,5 K RON | 345,1 K RON | 328,3 K RON |
| Rezultat net | 106,8 K RON | 175,2 K RON | 960,6 K RON | 96,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 999,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,52 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,52 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,40 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,52 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,36 |
| Durata încasare (zile) | 1.002 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 85,0 K RON | 216,8 K RON | 39,2% |
| 2023 | 165,7 K RON | 472,6 K RON | 35,1% |
| 2024 | 1,04 M RON | 2,31 M RON | 45,1% |
| 2025 | 1,24 M RON | 1,88 M RON | 65,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 114,2 K RON | 227,0 K RON | 1,40 M RON | 356,5 K RON | ▼ 74,5% |
| Rezultat net | 106,8 K RON | 175,2 K RON | 960,6 K RON | 96,7 K RON | ▼ 89,9% |
| Total active | 216,8 K RON | 472,6 K RON | 2,31 M RON | 1,88 M RON | ▼ 18,6% |
| Capitaluri proprii | 131,8 K RON | 307,0 K RON | 1,27 M RON | 641,4 K RON | ▼ 49,4% |
| Datorii totale | 85,0 K RON | 165,7 K RON | 1,04 M RON | 1,24 M RON | ▲ 19,0% |
| Lichiditate curentă | 2,55 | 2,85 | 2,22 | 1,52 | ▼ 31,6% |
| Marjă netă (%) | 93,45 | 77,20 | 68,60 | 27,12 | ▼ 60,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 70 | ▼ 26,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (96,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 999,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.