Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FARMINA PET FOODS ROMANIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, AVIATOR POPISTEANU, 54A, 2, 1, Expo Business Park, Cladirea 2, birou nr.219
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.405.711 RON | 1.407.245 RON | 1.328.410 RON | 48.267 RON | 78.835 RON | 241.968 RON | 11.592 RON | 230.376 RON | 53.267 RON | 196.574 RON | 0 RON | 90.604 RON | 0 RON | 7.873 RON | 6 |
| 2024 | 3.165.144 RON | 3.177.323 RON | 2.899.099 RON | 202.395 RON | 278.224 RON | 328.429 RON | 13.813 RON | 314.616 RON | 255.662 RON | 80.171 RON | 0 RON | 220.764 RON | 0 RON | 7.404 RON | 9 |
| 2025 | 3.515.552 RON | 3.521.098 RON | 3.320.263 RON | 132.310 RON | 200.835 RON | 865.770 RON | 158.384 RON | 707.386 RON | 387.972 RON | 522.989 RON | 0 RON | 529.230 RON | 0 RON | 45.191 RON | 11 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Top format din 3,302 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,41 M RON | 3,17 M RON | 3,52 M RON |
| Venituri totale | 1,41 M RON | 3,18 M RON | 3,52 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,33 M RON | 2,90 M RON | 3,32 M RON |
| Rezultat net | 48,3 K RON | 202,4 K RON | 132,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,81 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,35 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,35 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,34 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,66 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,64 |
| Durata încasare (zile) | 55 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 196,6 K RON | 242,0 K RON | 81,2% |
| 2024 | 80,2 K RON | 328,4 K RON | 24,4% |
| 2025 | 523,0 K RON | 865,8 K RON | 60,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,41 M RON | 3,17 M RON | 3,52 M RON | ▲ 11,1% |
| Rezultat net | 48,3 K RON | 202,4 K RON | 132,3 K RON | ▼ 34,6% |
| Total active | 242,0 K RON | 328,4 K RON | 865,8 K RON | ▲ 163,6% |
| Capitaluri proprii | 53,3 K RON | 255,7 K RON | 388,0 K RON | ▲ 51,8% |
| Datorii totale | 196,6 K RON | 80,2 K RON | 523,0 K RON | ▲ 552,3% |
| Lichiditate curentă | 1,17 | 3,92 | 1,35 | ▼ 65,5% |
| Marjă netă (%) | 3,43 | 6,39 | 3,76 | ▼ 41,2% |
| Scor bonitate | 57 | 95 | 62 | ▼ 34,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (132,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,81 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.