Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ADUZ PREMIUM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, GAZELEI, 34, 2, 6, 4, CAMERA 1, BIROUL 30
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 867.820 RON | 876.022 RON | 45.172 RON | 822.304 RON | 830.850 RON | 854.920 RON | 0 RON | 854.920 RON | 822.034 RON | 32.886 RON | 0 RON | 589.496 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 2.051.082 RON | 2.055.182 RON | 53.517 RON | 1.947.513 RON | 2.001.665 RON | 2.811.009 RON | 0 RON | 2.811.009 RON | 2.769.547 RON | 41.629 RON | 0 RON | 460.914 RON | 0 RON | 167 RON | 1 |
| 2025 | 100.499 RON | 171.549 RON | 49.061 RON | 103.406 RON | 122.488 RON | 2.903.986 RON | 0 RON | 2.903.986 RON | 2.872.953 RON | 31.033 RON | 0 RON | 389.481 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7020 — Activități de consultanță în afaceri și management
Top format din 3,302 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 867,8 K RON | 2,05 M RON | 100,5 K RON |
| Venituri totale | 876,0 K RON | 2,06 M RON | 171,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 45,2 K RON | 53,5 K RON | 49,1 K RON |
| Rezultat net | 822,3 K RON | 1,95 M RON | 103,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 239,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 93,58 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 93,58 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 72,97 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 93,58 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,26 |
| Durata încasare (zile) | 1.415 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 32,9 K RON | 854,9 K RON | 3,9% |
| 2024 | 41,6 K RON | 2,81 M RON | 1,5% |
| 2025 | 31,0 K RON | 2,90 M RON | 1,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 867,8 K RON | 2,05 M RON | 100,5 K RON | ▼ 95,1% |
| Rezultat net | 822,3 K RON | 1,95 M RON | 103,4 K RON | ▼ 94,7% |
| Total active | 854,9 K RON | 2,81 M RON | 2,90 M RON | ▲ 3,3% |
| Capitaluri proprii | 822,0 K RON | 2,77 M RON | 2,87 M RON | ▲ 3,7% |
| Datorii totale | 32,9 K RON | 41,6 K RON | 31,0 K RON | ▼ 25,5% |
| Lichiditate curentă | 26,00 | 67,53 | 93,58 | ▲ 38,6% |
| Marjă netă (%) | 94,76 | 94,95 | 102,89 | ▲ 8,4% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (103,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (93.58), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 239,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.