Publicitate

NOVOLUTION S.R.L.

CUI: 42818138 J2022024211404 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42818138
Cod înmatriculare J2022024211404
EUID ROONRC.J2022024211404
Data înmatriculării 2022-12-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, COSTACHE CONACHI, 10, 6B, A, 3, 19, 21796, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: COSTACHE CONACHI
Număr: 10
Bloc: 6B
Scară: A
Etaj: 3
Apartament: 19
Cod poștal: 21796

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.060.308 RON 1.060.391 RON 631.858 RON 418.142 RON 428.533 RON 909.258 RON 278.795 RON 630.463 RON 390.882 RON 520.008 RON 0 RON 512.957 RON 0 RON 1.632 RON 1
2024 2.298.443 RON 2.348.564 RON 1.705.231 RON 574.302 RON 643.333 RON 1.456.176 RON 498.799 RON 957.377 RON 574.542 RON 884.750 RON 0 RON 748.971 RON 0 RON 3.116 RON 2
2025 1.426.915 RON 1.604.730 RON 1.266.254 RON 280.244 RON 338.476 RON 935.071 RON 292.866 RON 642.205 RON 274.401 RON 662.010 RON 85.837 RON 397.933 RON 0 RON 1.340 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

DAVID ALIN-MARIAN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (34)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.97) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,43 M RON
Rezultat Net 2025
280,2 K RON
Total Active 2025
935,1 K RON
Scor Bonitate
53/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 53/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,06 M RON 2,30 M RON 1,43 M RON
Venituri totale 1,06 M RON 2,35 M RON 1,60 M RON
Cheltuieli totale 631,9 K RON 1,71 M RON 1,27 M RON
Rezultat net 418,1 K RON 574,3 K RON 280,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,96 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,97 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,84 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,24 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,41 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate292,9 K RON (31.3%)
Active circulante642,2 K RON (68.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri85,8 K RON
Creanțe397,9 K RON
Numerar158,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 16,62
Durata stocaj (zile) 22
Rotație creanțe (ori/an) 3,59
Durata încasare (zile) 102

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
23,7%
Marjă netă
19,6%
ROA
30,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 520,0 K RON 909,3 K RON 57,2%
2024 884,8 K RON 1,46 M RON 60,8%
2025 662,0 K RON 935,1 K RON 70,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

53
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,06 M RON 2,30 M RON 1,43 M RON ▼ 37,9%
Rezultat net 418,1 K RON 574,3 K RON 280,2 K RON ▼ 51,2%
Total active 909,3 K RON 1,46 M RON 935,1 K RON ▼ 35,8%
Capitaluri proprii 390,9 K RON 574,5 K RON 274,4 K RON ▼ 52,2%
Datorii totale 520,0 K RON 884,8 K RON 662,0 K RON ▼ 25,2%
Lichiditate curentă 1,21 1,08 0,97 ▼ 10,4%
Marjă netă (%) 39,44 24,99 19,64 ▼ 21,4%
Scor bonitate 72 80 53 ▼ 33,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (280,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 53/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,96 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate