Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INTERMED PARTS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, ARINII DORNEI, 14, I6, D, 48, 60796, 6, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 153 RON | −153 RON | −153 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 47 RON | 153 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 215.230 RON | 215.230 RON | 67.267 RON | 145.855 RON | 147.963 RON | 150.200 RON | 0 RON | 150.200 RON | 145.902 RON | 4.298 RON | 0 RON | 117.746 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 131.795 RON | 131.795 RON | 61.765 RON | 68.779 RON | 70.030 RON | 73.127 RON | 0 RON | 73.127 RON | 69.019 RON | 4.108 RON | 0 RON | 51.324 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 137.712 RON | 137.712 RON | 66.491 RON | 70.010 RON | 71.221 RON | 71.463 RON | 0 RON | 71.463 RON | 70.250 RON | 1.213 RON | 0 RON | 54.808 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 1,853 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 215,2 K RON | 131,8 K RON | 137,7 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 215,2 K RON | 131,8 K RON | 137,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 153 RON | 67,3 K RON | 61,8 K RON | 66,5 K RON |
| Rezultat net | −153 RON | 145,9 K RON | 68,8 K RON | 70,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 203,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 58,91 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 58,91 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 13,73 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 58,91 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,51 |
| Durata încasare (zile) | 145 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 153 RON | 200 RON | 76,5% |
| 2023 | 4,3 K RON | 150,2 K RON | 2,9% |
| 2024 | 4,1 K RON | 73,1 K RON | 5,6% |
| 2025 | 1,2 K RON | 71,5 K RON | 1,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 215,2 K RON | 131,8 K RON | 137,7 K RON | ▲ 4,5% |
| Rezultat net | −153 RON | 145,9 K RON | 68,8 K RON | 70,0 K RON | ▲ 1,8% |
| Total active | 200 RON | 150,2 K RON | 73,1 K RON | 71,5 K RON | ▼ 2,3% |
| Capitaluri proprii | 47 RON | 145,9 K RON | 69,0 K RON | 70,3 K RON | ▲ 1,8% |
| Datorii totale | 153 RON | 4,3 K RON | 4,1 K RON | 1,2 K RON | ▼ 70,5% |
| Lichiditate curentă | 1,31 | 34,95 | 17,80 | 58,91 | ▲ 231,0% |
| Marjă netă (%) | – | 67,77 | 52,19 | 50,84 | ▼ 2,6% |
| Scor bonitate | 47 | 95 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (70,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (58.91), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 203,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.