Publicitate

NELU TUNS S.R.L.

CUI: 47524648 J2023000045314 SRL Sălaj, Sat Preoteasa, Comuna Valcău de Jos
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47524648
Cod înmatriculare J2023000045314
EUID ROONRC.J2023000045314
Data înmatriculării 2023-01-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Sălaj, Sat Preoteasa, Comuna Valcău de Jos, PREOTEASA, 130 A, 457347

Țară: România
Județ: Sălaj
Localitate: Sat Preoteasa, Comuna Valcău de Jos
Stradă: PREOTEASA
Număr: 130 A
Cod poștal: 457347

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 75.871 RON 75.871 RON 71.858 RON 3.255 RON 4.013 RON 142.844 RON 0 RON 142.844 RON 3.455 RON 145.389 RON 79.761 RON 42.930 RON 0 RON 6.000 RON 1
2024 309.839 RON 309.841 RON 222.519 RON 83.167 RON 87.322 RON 193.321 RON 64.426 RON 128.895 RON 86.622 RON 106.699 RON 37.586 RON 45.795 RON 0 RON 0 RON 1
2025 286.163 RON 288.331 RON 211.320 RON 74.560 RON 77.011 RON 247.227 RON 80.088 RON 167.139 RON 161.182 RON 86.045 RON 48.699 RON 17.167 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

TUNS IOAN
administrator
Sălaj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (40)

Lideri din domeniu

Top companii din Sălaj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 66 companii din județul Sălaj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
286,2 K RON
Rezultat Net 2025
74,6 K RON
Total Active 2025
247,2 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 75,9 K RON 309,8 K RON 286,2 K RON
Venituri totale 75,9 K RON 309,8 K RON 288,3 K RON
Cheltuieli totale 71,9 K RON 222,5 K RON 211,3 K RON
Rezultat net 3,3 K RON 83,2 K RON 74,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 434,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,94 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,38 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 1,18 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,87 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate80,1 K RON (32.4%)
Active circulante167,1 K RON (67.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri48,7 K RON
Creanțe17,2 K RON
Numerar101,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,88
Durata stocaj (zile) 62
Rotație creanțe (ori/an) 16,67
Durata încasare (zile) 22

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
26,9%
Marjă netă
26,1%
ROA
30,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 145,4 K RON 142,8 K RON 101,8%
2024 106,7 K RON 193,3 K RON 55,2%
2025 86,0 K RON 247,2 K RON 34,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 75,9 K RON 309,8 K RON 286,2 K RON ▼ 7,6%
Rezultat net 3,3 K RON 83,2 K RON 74,6 K RON ▼ 10,3%
Total active 142,8 K RON 193,3 K RON 247,2 K RON ▲ 27,9%
Capitaluri proprii 3,5 K RON 86,6 K RON 161,2 K RON ▲ 86,1%
Datorii totale 145,4 K RON 106,7 K RON 86,0 K RON ▼ 19,4%
Lichiditate curentă 0,98 1,21 1,94 ▲ 60,8%
Marjă netă (%) 4,29 26,84 26,06 ▼ 2,9%
Scor bonitate 43 85 82 ▼ 3,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (74,6 K RON).
  • Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 434,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate