Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HARTIE LUCIOASA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Tulcea, Sat Malcoci, Comuna Nufăru, Cimbrului, 17, 827172, CAMERA NR. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 35.734 RON | 35.734 RON | 73.505 RON | −37.882 RON | −37.771 RON | 130.742 RON | 120.027 RON | 10.715 RON | −38.824 RON | 22.002 RON | 5.431 RON | 4.500 RON | 147.564 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 20.697 RON | 20.697 RON | 38.837 RON | −18.140 RON | −18.140 RON | 113.970 RON | 93.033 RON | 20.937 RON | −57.381 RON | 23.787 RON | 5.431 RON | 5.611 RON | 147.564 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 99.595 RON | 125.233 RON | 102.293 RON | 18.878 RON | 22.940 RON | 116.752 RON | 67.995 RON | 48.757 RON | −38.503 RON | 33.330 RON | 20.695 RON | 9.420 RON | 121.925 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (37)
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5819 Alte activități de editare
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7420 Activități fotografice
Lideri din domeniu
Top companii din Tulcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1812 — Alte activități de tipărire n.c.a.
Top format din 35 companii din județul Tulcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−38.503 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 35,7 K RON | 20,7 K RON | 99,6 K RON |
| Venituri totale | 35,7 K RON | 20,7 K RON | 125,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 73,5 K RON | 38,8 K RON | 102,3 K RON |
| Rezultat net | −37,9 K RON | −18,1 K RON | 18,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 115,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,46 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,84 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,56 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,50 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,81 |
| Durata stocaj (zile) | 76 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 10,57 |
| Durata încasare (zile) | 35 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 22,0 K RON | 130,7 K RON | 16,8% |
| 2024 | 23,8 K RON | 114,0 K RON | 20,9% |
| 2025 | 33,3 K RON | 116,8 K RON | 28,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 35,7 K RON | 20,7 K RON | 99,6 K RON | ▲ 381,2% |
| Rezultat net | −37,9 K RON | −18,1 K RON | 18,9 K RON | ▲ 204,1% |
| Total active | 130,7 K RON | 114,0 K RON | 116,8 K RON | ▲ 2,4% |
| Capitaluri proprii | −38,8 K RON | −57,4 K RON | −38,5 K RON | ▲ 32,9% |
| Datorii totale | 22,0 K RON | 23,8 K RON | 33,3 K RON | ▲ 40,1% |
| Lichiditate curentă | 0,49 | 0,88 | 1,46 | ▲ 66,2% |
| Marjă netă (%) | -106,01 | -87,65 | 18,95 | ▲ 121,6% |
| Scor bonitate | 19 | 32 | 67 | ▲ 109,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 115,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.