Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DUMICOS AGRO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Galaţi, Sat Hanu Conachi, Comuna Fundeni, HANU CONACHI, 28, 807142, STR. COSTACHE CONACHI
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 115.017 RON | 145.617 RON | 79.810 RON | 55.489 RON | 65.807 RON | 102.548 RON | 0 RON | 102.548 RON | 55.489 RON | 47.059 RON | 22.938 RON | 27.124 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 82.468 RON | 179.819 RON | 49.237 RON | 110.107 RON | 130.582 RON | 204.547 RON | 0 RON | 204.547 RON | 165.596 RON | 38.951 RON | 87.789 RON | 27.875 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 167.568 RON | 238.563 RON | 217.491 RON | 18.078 RON | 21.072 RON | 243.699 RON | 0 RON | 243.699 RON | 183.673 RON | 60.026 RON | 55.421 RON | 51.452 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Lideri din domeniu
Top companii din Galaţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0161 — Activități auxiliare pentru producția vegetală
Top format din 42 companii din județul Galaţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 115,0 K RON | 82,5 K RON | 167,6 K RON |
| Venituri totale | 145,6 K RON | 179,8 K RON | 238,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 79,8 K RON | 49,2 K RON | 217,5 K RON |
| Rezultat net | 55,5 K RON | 110,1 K RON | 18,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 174,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,06 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,14 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,28 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,06 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,02 |
| Durata stocaj (zile) | 121 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,26 |
| Durata încasare (zile) | 112 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 47,1 K RON | 102,5 K RON | 45,9% |
| 2024 | 39,0 K RON | 204,5 K RON | 19,0% |
| 2025 | 60,0 K RON | 243,7 K RON | 24,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 115,0 K RON | 82,5 K RON | 167,6 K RON | ▲ 103,2% |
| Rezultat net | 55,5 K RON | 110,1 K RON | 18,1 K RON | ▼ 83,6% |
| Total active | 102,5 K RON | 204,5 K RON | 243,7 K RON | ▲ 19,1% |
| Capitaluri proprii | 55,5 K RON | 165,6 K RON | 183,7 K RON | ▲ 10,9% |
| Datorii totale | 47,1 K RON | 39,0 K RON | 60,0 K RON | ▲ 54,1% |
| Lichiditate curentă | 2,18 | 5,25 | 4,06 | ▼ 22,7% |
| Marjă netă (%) | 48,24 | 133,51 | 10,79 | ▼ 91,9% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 174,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.