Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INVEST FOREST WOOD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, TĂULUI, 11A, 435700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 408.446 RON | 429.894 RON | 271.967 RON | 153.838 RON | 157.927 RON | 217.489 RON | 36.690 RON | 180.799 RON | 154.838 RON | 62.651 RON | 125.012 RON | 43.665 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 816.741 RON | 873.222 RON | 632.968 RON | 218.593 RON | 240.254 RON | 385.047 RON | 72.278 RON | 312.769 RON | 371.353 RON | 13.694 RON | 92.028 RON | 189.425 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 547.341 RON | 599.089 RON | 523.915 RON | 60.607 RON | 75.174 RON | 499.617 RON | 61.193 RON | 438.424 RON | 431.960 RON | 67.657 RON | 177.393 RON | 210.356 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (30)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1626 Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente civile de transport n.c.a.
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0220 — Exploatarea forestieră
Top format din 236 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 408,4 K RON | 816,7 K RON | 547,3 K RON |
| Venituri totale | 429,9 K RON | 873,2 K RON | 599,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 272,0 K RON | 633,0 K RON | 523,9 K RON |
| Rezultat net | 153,8 K RON | 218,6 K RON | 60,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 729,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,48 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,86 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,75 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,09 |
| Durata stocaj (zile) | 118 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,60 |
| Durata încasare (zile) | 140 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 62,7 K RON | 217,5 K RON | 28,8% |
| 2024 | 13,7 K RON | 385,0 K RON | 3,6% |
| 2025 | 67,7 K RON | 499,6 K RON | 13,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 408,4 K RON | 816,7 K RON | 547,3 K RON | ▼ 33,0% |
| Rezultat net | 153,8 K RON | 218,6 K RON | 60,6 K RON | ▼ 72,3% |
| Total active | 217,5 K RON | 385,0 K RON | 499,6 K RON | ▲ 29,8% |
| Capitaluri proprii | 154,8 K RON | 371,4 K RON | 432,0 K RON | ▲ 16,3% |
| Datorii totale | 62,7 K RON | 13,7 K RON | 67,7 K RON | ▲ 394,1% |
| Lichiditate curentă | 2,89 | 22,84 | 6,48 | ▼ 71,6% |
| Marjă netă (%) | 37,66 | 26,76 | 11,07 | ▼ 58,6% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (60,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.48), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 729,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.