Publicitate

CTMDRIVERS S.R.L.

CUI: 47595614 J2023000233245 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47595614
Cod înmatriculare J2023000233245
EUID ROONRC.J2023000233245
Data înmatriculării 2023-02-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Retezat, 5, 1, 2, 6, Camera 1

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: Retezat
Număr: 5
Scară: 1
Etaj: 2
Apartament: 6
Completare adresă: Camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 126.106 RON 126.106 RON 106.186 RON 18.725 RON 19.920 RON 34.819 RON 20.430 RON 14.389 RON 18.925 RON 15.894 RON 0 RON 2.340 RON 0 RON 0 RON 1
2024 167.176 RON 181.755 RON 156.895 RON 23.150 RON 24.860 RON 34.868 RON 17.929 RON 16.939 RON 23.390 RON 11.478 RON 0 RON 233 RON 0 RON 0 RON 1
2025 325.009 RON 368.758 RON 250.262 RON 113.329 RON 118.496 RON 123.994 RON 43.843 RON 80.151 RON 113.569 RON 10.425 RON 0 RON 38.511 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

MATEI CĂTĂLIN
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 785 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
325,0 K RON
Rezultat Net 2025
113,3 K RON
Total Active 2025
124,0 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 126,1 K RON 167,2 K RON 325,0 K RON
Venituri totale 126,1 K RON 181,8 K RON 368,8 K RON
Cheltuieli totale 106,2 K RON 156,9 K RON 250,3 K RON
Rezultat net 18,7 K RON 23,2 K RON 113,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 405,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 7,69 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 7,69 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 3,99 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 11,89 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate43,8 K RON (35.4%)
Active circulante80,2 K RON (64.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe38,5 K RON
Numerar41,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 8,44
Durata încasare (zile) 43

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
36,5%
Marjă netă
34,9%
ROA
91,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 15,9 K RON 34,8 K RON 45,7%
2024 11,5 K RON 34,9 K RON 32,9%
2025 10,4 K RON 124,0 K RON 8,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 126,1 K RON 167,2 K RON 325,0 K RON ▲ 94,4%
Rezultat net 18,7 K RON 23,2 K RON 113,3 K RON ▲ 389,5%
Total active 34,8 K RON 34,9 K RON 124,0 K RON ▲ 255,6%
Capitaluri proprii 18,9 K RON 23,4 K RON 113,6 K RON ▲ 385,5%
Datorii totale 15,9 K RON 11,5 K RON 10,4 K RON ▼ 9,2%
Lichiditate curentă 0,91 1,48 7,69 ▲ 421,0%
Marjă netă (%) 14,85 13,85 34,87 ▲ 151,8%
Scor bonitate 70 90 100 ▲ 11,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (113,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (7.69), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 405,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate