Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WBW SOLUTIONS AND DEVELOPMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, SUB CETATE, 45B, 1, 14, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 163.660 RON | 163.660 RON | 124.995 RON | 37.061 RON | 38.665 RON | 42.848 RON | 4.313 RON | 38.535 RON | 37.261 RON | 5.587 RON | 0 RON | 19.451 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 373.509 RON | 373.509 RON | 98.500 RON | 264.028 RON | 275.009 RON | 418.761 RON | 146.076 RON | 272.685 RON | 264.268 RON | 154.872 RON | 0 RON | 225.851 RON | 0 RON | 379 RON | 1 |
| 2025 | 293.387 RON | 293.387 RON | 148.947 RON | 135.814 RON | 144.440 RON | 256.158 RON | 106.452 RON | 149.706 RON | 136.054 RON | 120.293 RON | 0 RON | 134.730 RON | 0 RON | 189 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 2,353 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 163,7 K RON | 373,5 K RON | 293,4 K RON |
| Venituri totale | 163,7 K RON | 373,5 K RON | 293,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 125,0 K RON | 98,5 K RON | 148,9 K RON |
| Rezultat net | 37,1 K RON | 264,0 K RON | 135,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 406,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,24 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,24 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,13 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,18 |
| Durata încasare (zile) | 168 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 5,6 K RON | 42,8 K RON | 13,0% |
| 2024 | 154,9 K RON | 418,8 K RON | 37,0% |
| 2025 | 120,3 K RON | 256,2 K RON | 47,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 163,7 K RON | 373,5 K RON | 293,4 K RON | ▼ 21,5% |
| Rezultat net | 37,1 K RON | 264,0 K RON | 135,8 K RON | ▼ 48,6% |
| Total active | 42,8 K RON | 418,8 K RON | 256,2 K RON | ▼ 38,8% |
| Capitaluri proprii | 37,3 K RON | 264,3 K RON | 136,1 K RON | ▼ 48,5% |
| Datorii totale | 5,6 K RON | 154,9 K RON | 120,3 K RON | ▼ 22,3% |
| Lichiditate curentă | 6,90 | 1,76 | 1,24 | ▼ 29,3% |
| Marjă netă (%) | 22,65 | 70,69 | 46,29 | ▼ 34,5% |
| Scor bonitate | 87 | 90 | 70 | ▼ 22,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (135,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 406,6 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.