Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DIF CLEANING BUILDING EXPERT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Ţigăneştii de Criş, Comuna Brusturi, ŢIGĂNEŞTII DE CRIŞ, 17, 417097
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 82.631 RON | 82.632 RON | 61.217 RON | 17.020 RON | 21.415 RON | 29.858 RON | 0 RON | 29.858 RON | 17.220 RON | 12.638 RON | 0 RON | 11.584 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 299.424 RON | 299.457 RON | 231.982 RON | 59.032 RON | 67.475 RON | 134.199 RON | 0 RON | 134.199 RON | 59.232 RON | 74.967 RON | 1.500 RON | 122.120 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 356.088 RON | 356.088 RON | 202.328 RON | 151.401 RON | 153.760 RON | 314.071 RON | 0 RON | 314.071 RON | 151.601 RON | 162.470 RON | 700 RON | 272.036 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8121 — Activități generale de curățenie a clădirilor
Top format din 140 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 82,6 K RON | 299,4 K RON | 356,1 K RON |
| Venituri totale | 82,6 K RON | 299,5 K RON | 356,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 61,2 K RON | 232,0 K RON | 202,3 K RON |
| Rezultat net | 17,0 K RON | 59,0 K RON | 151,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 519,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,93 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,93 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,25 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,93 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 508,70 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,31 |
| Durata încasare (zile) | 279 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 12,6 K RON | 29,9 K RON | 42,3% |
| 2024 | 75,0 K RON | 134,2 K RON | 55,9% |
| 2025 | 162,5 K RON | 314,1 K RON | 51,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 82,6 K RON | 299,4 K RON | 356,1 K RON | ▲ 18,9% |
| Rezultat net | 17,0 K RON | 59,0 K RON | 151,4 K RON | ▲ 156,5% |
| Total active | 29,9 K RON | 134,2 K RON | 314,1 K RON | ▲ 134,0% |
| Capitaluri proprii | 17,2 K RON | 59,2 K RON | 151,6 K RON | ▲ 155,9% |
| Datorii totale | 12,6 K RON | 75,0 K RON | 162,5 K RON | ▲ 116,7% |
| Lichiditate curentă | 2,36 | 1,79 | 1,93 | ▲ 8,0% |
| Marjă netă (%) | 20,60 | 19,72 | 42,52 | ▲ 115,6% |
| Scor bonitate | 87 | 85 | 90 | ▲ 5,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (151,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 519,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.