Publicitate

STEEL CEZAR S.R.L.

CUI: 47793352 J2023000540336 SRL Suceava, Municipiul Suceava
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47793352
Cod înmatriculare J2023000540336
EUID ROONRC.J2023000540336
Data înmatriculării 2023-03-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Suceava, Municipiul Suceava, ION NISTOR, 3C, 720133

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Municipiul Suceava
Stradă: ION NISTOR
Număr: 3C
Cod poștal: 720133

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 26.200 RON 26.200 RON 27.236 RON −1.036 RON −1.036 RON 6.728 RON 0 RON 6.728 RON −836 RON 7.564 RON 4.170 RON 1.471 RON 0 RON 0 RON 0
2024 292.231 RON 302.521 RON 151.457 RON 148.200 RON 151.064 RON 162.060 RON 2.450 RON 159.610 RON 147.364 RON 14.696 RON 68.141 RON 7.376 RON 0 RON 0 RON 1
2025 331.233 RON 331.355 RON 315.684 RON 10.925 RON 15.671 RON 196.362 RON 63.054 RON 133.308 RON 158.289 RON 38.073 RON 103.489 RON 14.476 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

MOSCALIUC ROXANA-PATRICIA
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 85 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
331,2 K RON
Rezultat Net 2025
10,9 K RON
Total Active 2025
196,4 K RON
Scor Bonitate
77/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 77/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 26,2 K RON 292,2 K RON 331,2 K RON
Venituri totale 26,2 K RON 302,5 K RON 331,4 K RON
Cheltuieli totale 27,2 K RON 151,5 K RON 315,7 K RON
Rezultat net −1,0 K RON 148,2 K RON 10,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 521,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,50 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 0,78 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,40 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 5,16 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate63,1 K RON (32.1%)
Active circulante133,3 K RON (67.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri103,5 K RON
Creanțe14,5 K RON
Numerar15,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,20
Durata stocaj (zile) 114
Rotație creanțe (ori/an) 22,88
Durata încasare (zile) 16

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,7%
Marjă netă
3,3%
ROA
5,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 7,6 K RON 6,7 K RON 112,4%
2024 14,7 K RON 162,1 K RON 9,1%
2025 38,1 K RON 196,4 K RON 19,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

77
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 26,2 K RON 292,2 K RON 331,2 K RON ▲ 13,3%
Rezultat net −1,0 K RON 148,2 K RON 10,9 K RON ▼ 92,6%
Total active 6,7 K RON 162,1 K RON 196,4 K RON ▲ 21,2%
Capitaluri proprii −836 RON 147,4 K RON 158,3 K RON ▲ 7,4%
Datorii totale 7,6 K RON 14,7 K RON 38,1 K RON ▲ 159,1%
Lichiditate curentă 0,89 10,86 3,50 ▼ 67,8%
Marjă netă (%) -3,95 50,71 3,30 ▼ 93,5%
Scor bonitate 24 100 77 ▼ 23,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,9 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.5), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 521,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate