Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NINACOSTI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Culcea, Comuna Săcălăşeni, Păşunii, 48, 437286
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 8.303 RON | 30.363 RON | 56.830 RON | −26.550 RON | −26.467 RON | 218.233 RON | 114.460 RON | 103.773 RON | −26.350 RON | 37.926 RON | 0 RON | 68.615 RON | 206.657 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 82.390 RON | 197.123 RON | 184.938 RON | 10.611 RON | 12.185 RON | 197.858 RON | 74.726 RON | 123.132 RON | −15.739 RON | 46.674 RON | 42.025 RON | 68.615 RON | 166.923 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 290.089 RON | 393.322 RON | 377.101 RON | 13.070 RON | 16.221 RON | 229.415 RON | 37.769 RON | 191.646 RON | −2.670 RON | 104.895 RON | 185.736 RON | 0 RON | 127.190 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (44)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
- 9621 Activități de coafură și frizerie
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Top format din 154 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−2.670 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,3 K RON | 82,4 K RON | 290,1 K RON |
| Venituri totale | 30,4 K RON | 197,1 K RON | 393,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 56,8 K RON | 184,9 K RON | 377,1 K RON |
| Rezultat net | −26,6 K RON | 10,6 K RON | 13,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 408,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,83 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,06 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,19 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,56 |
| Durata stocaj (zile) | 234 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 37,9 K RON | 218,2 K RON | 17,4% |
| 2024 | 46,7 K RON | 197,9 K RON | 23,6% |
| 2025 | 104,9 K RON | 229,4 K RON | 45,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8,3 K RON | 82,4 K RON | 290,1 K RON | ▲ 252,1% |
| Rezultat net | −26,6 K RON | 10,6 K RON | 13,1 K RON | ▲ 23,2% |
| Total active | 218,2 K RON | 197,9 K RON | 229,4 K RON | ▲ 15,9% |
| Capitaluri proprii | −26,4 K RON | −15,7 K RON | −2,7 K RON | ▲ 83,0% |
| Datorii totale | 37,9 K RON | 46,7 K RON | 104,9 K RON | ▲ 124,7% |
| Lichiditate curentă | 2,74 | 2,64 | 1,83 | ▼ 30,7% |
| Marjă netă (%) | -319,76 | 12,88 | 4,51 | ▼ 65,0% |
| Scor bonitate | 41 | 72 | 57 | ▼ 20,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (13,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 408,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.