Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MOBARTA PROD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Tunari, Comuna Tunari, Rândunicii, 13, Tarla 30, Lot 11, Construcţia C1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 5.763.351 RON | 6.975.783 RON | 6.202.961 RON | 753.279 RON | 772.822 RON | 2.829.472 RON | 0 RON | 2.829.472 RON | 753.479 RON | 2.075.993 RON | −38.365 RON | 4.792 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 7.786.414 RON | 7.787.321 RON | 7.232.538 RON | 480.216 RON | 554.783 RON | 3.454.351 RON | 2.085.429 RON | 1.368.922 RON | 1.361.993 RON | 2.092.358 RON | 990.427 RON | 1.034 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 6.648.076 RON | 6.651.309 RON | 6.468.672 RON | 139.979 RON | 182.637 RON | 2.821.567 RON | 2.040.650 RON | 780.917 RON | 898.010 RON | 1.923.557 RON | 367.912 RON | 75.806 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 2,645 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.41) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,76 M RON | 7,79 M RON | 6,65 M RON |
| Venituri totale | 6,98 M RON | 7,79 M RON | 6,65 M RON |
| Cheltuieli totale | 6,20 M RON | 7,23 M RON | 6,47 M RON |
| Rezultat net | 753,3 K RON | 480,2 K RON | 140,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 7,62 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,41 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,21 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,47 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 18,07 |
| Durata stocaj (zile) | 20 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 87,70 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,08 M RON | 2,83 M RON | 73,4% |
| 2024 | 2,09 M RON | 3,45 M RON | 60,6% |
| 2025 | 1,92 M RON | 2,82 M RON | 68,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,76 M RON | 7,79 M RON | 6,65 M RON | ▼ 14,6% |
| Rezultat net | 753,3 K RON | 480,2 K RON | 140,0 K RON | ▼ 70,9% |
| Total active | 2,83 M RON | 3,45 M RON | 2,82 M RON | ▼ 18,3% |
| Capitaluri proprii | 753,5 K RON | 1,36 M RON | 898,0 K RON | ▼ 34,1% |
| Datorii totale | 2,08 M RON | 2,09 M RON | 1,92 M RON | ▼ 8,1% |
| Lichiditate curentă | 1,36 | 0,65 | 0,41 | ▼ 37,9% |
| Marjă netă (%) | 13,07 | 6,17 | 2,11 | ▼ 65,8% |
| Scor bonitate | 67 | 60 | 43 | ▼ 28,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (140,0 K RON).
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 7,62 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (43/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.