Publicitate

CARGORIATHON BUSINESS S.R.L.

CUI: 48314989 J2023001065339 SRL Suceava, Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48314989
Cod înmatriculare J2023001065339
EUID ROONRC.J2023001065339
Data înmatriculării 2023-06-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2024) 6 angajați

Adresă

România, Suceava, Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti, Petru Rareş, 15, 727325

Țară: România
Județ: Suceava
Localitate: Sat Ipoteşti, Comuna Ipoteşti
Stradă: Petru Rareş
Număr: 15
Cod poștal: 727325

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 849.200 RON 853.017 RON 111.999 RON 732.508 RON 741.018 RON 773.746 RON 0 RON 773.746 RON 732.708 RON 41.038 RON 0 RON 555.048 RON 0 RON 0 RON 2
2024 1.256.375 RON 1.260.693 RON 400.534 RON 831.264 RON 860.159 RON 1.654.915 RON 106.231 RON 1.548.684 RON 1.563.972 RON 90.943 RON 21.176 RON 1.363.791 RON 0 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

RUSNAC IOSIF
administrator
Suceava, România
Pagina administratorului

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
1,26 M RON
Rezultat Net 2024
831,3 K RON
Total Active 2024
1,65 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 849,2 K RON 1,26 M RON
Venituri totale 853,0 K RON 1,26 M RON
Cheltuieli totale 112,0 K RON 400,5 K RON
Rezultat net 732,5 K RON 831,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 1,66 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 17,03 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 16,80 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,80 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 18,20 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate106,2 K RON (6.4%)
Active circulante1,55 M RON (93.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri21,2 K RON
Creanțe1,36 M RON
Numerar163,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 59,33
Durata stocaj (zile) 6
Rotație creanțe (ori/an) 0,92
Durata încasare (zile) 396

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
68,5%
Marjă netă
66,2%
ROA
50,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 41,0 K RON 773,7 K RON 5,3%
2024 90,9 K RON 1,65 M RON 5,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 849,2 K RON 1,26 M RON ▲ 47,9%
Rezultat net 732,5 K RON 831,3 K RON ▲ 13,5%
Total active 773,7 K RON 1,65 M RON ▲ 113,9%
Capitaluri proprii 732,7 K RON 1,56 M RON ▲ 113,5%
Datorii totale 41,0 K RON 90,9 K RON ▲ 121,6%
Lichiditate curentă 18,85 17,03 ▼ 9,7%
Marjă netă (%) 86,26 66,16 ▼ 23,3%
Scor bonitate 87 95 ▲ 9,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (831,3 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (17.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,66 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate