TZM MASTER SOLUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Oraş Ştefăneşti, BERECHEŢI, 6, 117715
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 657.531 RON | 657.704 RON | 441.277 RON | 209.984 RON | 216.427 RON | 242.989 RON | 0 RON | 242.989 RON | 240 RON | 242.749 RON | 0 RON | 199.826 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2024 | 1.528.620 RON | 1.528.830 RON | 1.234.053 RON | 249.836 RON | 294.777 RON | 354.190 RON | 0 RON | 354.190 RON | 250.076 RON | 104.114 RON | 0 RON | 328.396 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2025 | 689.892 RON | 692.442 RON | 741.415 RON | −48.973 RON | −48.973 RON | 659.212 RON | 242.382 RON | 416.830 RON | 116.815 RON | 542.397 RON | 20.542 RON | 392.676 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7820 — Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Top format din 22 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.77) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−48.973 RON)
- •Grad ridicat de îndatorare: 82.3% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 657,5 K RON | 1,53 M RON | 689,9 K RON |
| Venituri totale | 657,7 K RON | 1,53 M RON | 692,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 441,3 K RON | 1,23 M RON | 741,4 K RON |
| Rezultat net | 210,0 K RON | 249,8 K RON | −49,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 991,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,77 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,73 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,22 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 33,58 |
| Durata stocaj (zile) | 11 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,76 |
| Durata încasare (zile) | 208 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 242,7 K RON | 243,0 K RON | 99,9% |
| 2024 | 104,1 K RON | 354,2 K RON | 29,4% |
| 2025 | 542,4 K RON | 659,2 K RON | 82,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 657,5 K RON | 1,53 M RON | 689,9 K RON | ▼ 54,9% |
| Rezultat net | 210,0 K RON | 249,8 K RON | −49,0 K RON | ▼ 119,6% |
| Total active | 243,0 K RON | 354,2 K RON | 659,2 K RON | ▲ 86,1% |
| Capitaluri proprii | 240 RON | 250,1 K RON | 116,8 K RON | ▼ 53,3% |
| Datorii totale | 242,7 K RON | 104,1 K RON | 542,4 K RON | ▲ 421,0% |
| Lichiditate curentă | 1,00 | 3,40 | 0,77 | ▼ 77,4% |
| Marjă netă (%) | 31,94 | 16,34 | -7,10 | ▼ 143,5% |
| Scor bonitate | 60 | 100 | 30 | ▼ 70,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 991,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 82.3% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
- •Scor de bonitate scăzut (30/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.