E MONTAGE TEAM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Suceava, Sat Poieni-Solca, Comuna Poieni-Solca, POIENI-SOLCA, 277, 725601
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 76.280 RON | 76.280 RON | 67.108 RON | 7.704 RON | 9.172 RON | 44.682 RON | 0 RON | 44.682 RON | 7.904 RON | 36.778 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 477.918 RON | 478.324 RON | 299.108 RON | 158.160 RON | 179.216 RON | 220.955 RON | 54.670 RON | 166.285 RON | 166.063 RON | 54.892 RON | 0 RON | 11.589 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 451.954 RON | 452.478 RON | 295.628 RON | 145.803 RON | 156.850 RON | 362.752 RON | 54.670 RON | 308.082 RON | 311.866 RON | 50.886 RON | 0 RON | 139.986 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (35)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Lideri din domeniu
Top companii din Suceava, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4332 — Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Top format din 96 companii din județul Suceava. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,3 K RON | 477,9 K RON | 452,0 K RON |
| Venituri totale | 76,3 K RON | 478,3 K RON | 452,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 67,1 K RON | 299,1 K RON | 295,6 K RON |
| Rezultat net | 7,7 K RON | 158,2 K RON | 145,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 711,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,05 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,05 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,30 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,13 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,23 |
| Durata încasare (zile) | 113 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 36,8 K RON | 44,7 K RON | 82,3% |
| 2024 | 54,9 K RON | 221,0 K RON | 24,8% |
| 2025 | 50,9 K RON | 362,8 K RON | 14,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,3 K RON | 477,9 K RON | 452,0 K RON | ▼ 5,4% |
| Rezultat net | 7,7 K RON | 158,2 K RON | 145,8 K RON | ▼ 7,8% |
| Total active | 44,7 K RON | 221,0 K RON | 362,8 K RON | ▲ 64,2% |
| Capitaluri proprii | 7,9 K RON | 166,1 K RON | 311,9 K RON | ▲ 87,8% |
| Datorii totale | 36,8 K RON | 54,9 K RON | 50,9 K RON | ▼ 7,3% |
| Lichiditate curentă | 1,21 | 3,03 | 6,05 | ▲ 99,9% |
| Marjă netă (%) | 10,10 | 33,09 | 32,26 | ▼ 2,5% |
| Scor bonitate | 67 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (145,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.05), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 711,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.