Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GREEN BEE FARM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Sibiu, Sat Şelimbăr, Comuna Şelimbăr, Regele Ferdinand, 5, B1, 2, 28, 557260
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 24.003 RON | 24.003 RON | 19.094 RON | 4.674 RON | 4.909 RON | 22.970 RON | 6.179 RON | 16.791 RON | 4.874 RON | 18.096 RON | 15.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 209.875 RON | 209.875 RON | 167.627 RON | 40.463 RON | 42.248 RON | 64.775 RON | 33.906 RON | 30.869 RON | 45.337 RON | 19.438 RON | 0 RON | 3.524 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 236.098 RON | 236.098 RON | 190.916 RON | 42.938 RON | 45.182 RON | 67.699 RON | 37.235 RON | 30.464 RON | 43.609 RON | 24.090 RON | 26 RON | 14.475 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Lideri din domeniu
Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8130 — Activități de întreținere peisagistică
Top format din 67 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,0 K RON | 209,9 K RON | 236,1 K RON |
| Venituri totale | 24,0 K RON | 209,9 K RON | 236,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 19,1 K RON | 167,6 K RON | 190,9 K RON |
| Rezultat net | 4,7 K RON | 40,5 K RON | 42,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 368,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,26 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,26 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,66 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,81 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 9.080,69 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,31 |
| Durata încasare (zile) | 22 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 18,1 K RON | 23,0 K RON | 78,8% |
| 2024 | 19,4 K RON | 64,8 K RON | 30,0% |
| 2025 | 24,1 K RON | 67,7 K RON | 35,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,0 K RON | 209,9 K RON | 236,1 K RON | ▲ 12,5% |
| Rezultat net | 4,7 K RON | 40,5 K RON | 42,9 K RON | ▲ 6,1% |
| Total active | 23,0 K RON | 64,8 K RON | 67,7 K RON | ▲ 4,5% |
| Capitaluri proprii | 4,9 K RON | 45,3 K RON | 43,6 K RON | ▼ 3,8% |
| Datorii totale | 18,1 K RON | 19,4 K RON | 24,1 K RON | ▲ 23,9% |
| Lichiditate curentă | 0,93 | 1,59 | 1,26 | ▼ 20,4% |
| Marjă netă (%) | 19,47 | 19,28 | 18,19 | ▼ 5,7% |
| Scor bonitate | 60 | 95 | 85 | ▼ 10,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (42,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 368,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.